UWAGA!

Dulski chodzi na steperze

Dzisiaj i jutro na deskach elbląskiej sceny zostanie wystawiona sztuka Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Spektakl przygotował zespół teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

"Moralność Pani Dulskiej" to klasyka polskiej literatury. Dramat powstał blisko sto lat temu (1906 r.), ale "nie pocieszajmy się, że Dulscy wymarli... Dulska dziś jest taka sama jak wczoraj, a z wielu współczesnych mieszkań i dziś bije swąd podwójnej moralności, i wąskim pasemkiem przenika do atmosfery, którą oddycha miasto." /Antoni Słonimski/
     Spektakl, który zostanie zaprezentowany 3 i 4 marca w Elblągu, zrealizował wspaniały zespół teatru im. Horzycy w Toruniu w doskonalej obsadzie. Sztuka Zapolskiej wymaga silnych i barwnych osobowości aktorskich, a tych jak wiadomo, w toruńskim teatrze nie brakuje. W głównych rolach kobiecych podziwiać można: Jolantę Teska, Marię Kierzkowską, Kamilę Jankowską, Małgorzatę Abramowic i Małgorzatę Chojnowską-Wiśniewską. Tutaj Dulski, który u Zapolskiej spacerował po mieszkaniu niejako na Kopiec Kościuszki, dostał nowoczesny steper. Młody Dulski próbuje żyć po swojemu, ale jak to się kończy, każdy wie... Jednak na scenie obaj panowie muszą stawić czoła strasznym niewiastom. Szczególnie karkołomne zadanie ma Niko Niakas, który gra Lucjana, być, przyciągać uwagę widza, ale milczeć. Aktorsko spektakl jest po prostu doskonały. Scenografia, choć skromna - jednak ciekawa. Nowoczesny salon, wygięta sofa na metalowych nóżkach, wieża stereo i mop do mycia podłogi.
     Tę interesującą adaptację sceniczną komedii Zapolskiej wyreżyserował Andrzej Bubień. "Moralność Pani Dulskiej" - 3 marca - godz. 18.00, 4 marca - godz. 9.00 i 12.00.
     
     
***

     
     Podwójne zaproszenie na dzisiejszy spektakl wygrała Katarzyna Rychcik. Gratulujemy!
     
     
***

     
     Strona internetowa Teatru Dramatycznego w Elblągu
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama