UWAGA!

Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren

 Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren

Z okazji Dnia Dziecka, Kino „Światowid” zaprasza małych i dużych widzów, aby rozrabiali wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznali waleczną Ronję, obejrzeli świat z perspektywy skrzata – Nilsa, a także w podróż z Rasmusem i na Czerwcowe Wzgórze.

Książki Astrid Lindgren od lat cieszą się ogromną popularnością. Każdy, kto zetknął się z nimi  w dzieciństwie, wie, że się nie starzeją, gwarantują świetną zabawę i stanowią kanon literatury dla najmłodszych. Filmowe spotkania z bohaterami szwedzkiej pisarki to zachęta do wspólnego świętowania Dnia Dziecka na seansach pełnych przygód.
       Przegląd filmowy „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren” odbędzie się na przełomie maja i czerwca w ponad 20 miastach. Także w Kinie „Światowid”.
       - Zachęcamy również całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie na kolaż „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren” – mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina „Światowid”. -. Na autorów najbardziej kreatywnych prac czekają nagrody. Oprócz seansów filmowych Kino „Światowid” przygotowało dla najmłodszych widzów z okazji ich święta niespodzianki!

 


       Program:
       30 maja
       10:30 „Dzieci z Bullerbyn” 91 min , 6+
       12:15 „Nils Paluszek”  72 min, 6+
       14:00 „Ronja, córka zbójnika” 126  min, 9+
        
       31 maja
       10:30 „Madika z Czerwcowego Wzgórza” 82 min, 7+
       12:15 „Nowe przygody dzieci z Bullerbyn” 95 min, 6+
       14:00 „Rosmus włóczęga” 105 min, 8+
        
       1 czerwca
       15:00 „Ronja, córka zbójnika” 126  min, 9+
       17:30 „Dzieci z Bullerbyn” 91 min,  6+
      
       Opisy Filmów:
       „DZIECI Z BULLERBYN” reż. Lasse Hallström, Szwecja/Włochy 1986, 91 min, 6+
       Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse przeżywają na co dzień niesamowite przygody i nigdy się nie nudzą. Każde z nich ma głowę pełną niezwykłych pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Bullerbyn – najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie.
        
       „NOWE PRZYGODY DZIECI Z BULLERBYN"  reż. Lasse Hallström, Szwecja 1987, 95 min, 6+
       Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok. 
        
       „NILS PALUSZEK” reż. Staffa Götestam, Szwecja 1990, 72 min, 6+
       Pięcioletni Bertil nudzi się, gdy jego rodzice są w pracy. Pewnego dnia poznaje Nilsa Paluszka, skrzata, który potrzebuje pomocy w walce z wielkimi szczurami. Bertilza sprawą magii zostaje zmniejszony do rozmiarów Nilsa. Z tej perspektywy świat wygląda zupełnie inaczej i nie ma już mowy o nudzie.
        
        „MADIKA Z CZERWCOWEGO WZGÓRZA” reż. Göran Graffman, Szwecja 1980, 82 min, 7+
       Siedmioletnia Madika ma głowę pełną pomysłów na zabawy i psoty. Jej młodsza siostra Lisabet i przyjaciele nigdy więc nie nudzą się w towarzystwie niesfornej mieszkanki Czerwcowego Wzgórza. Każdy dzień to szansa na to, by przeżyć jakąś przygodę.
        
       „ROSMUS I WŁÓCZĘGA” reż. Olle Hellbom, Szwecja 1981, 105 min,  8+
       Rasmus ma 9 lat. Mieszka w sierocińcu i marzy o tym, by mieć mamę i tatę, ale obawia się, że nie ma na to szans. Jest przecież chłopcem z prostymi włosami i uważa, że nie może konkurować z  dziewczynkami o bujnych lokach. Pewnego dnia chłopiec wyrusza w podróż, podczas której zaprzyjaźnia się z włóczęgą. Od tego momentu w jego życiu wszystko się zmienia, nawet przekonanie, że loki są niezbędne, by mieć prawdziwy dom. 
        
       „RONJA, CÓRKA ZBÓJNIKA” reż. Tage Danielsson, Szwecja/Norwegia 1984, 126  min, 9+
       Ronja i Birk przychodzą na świat w tę samą burzową noc. Ona jest córką Matta, herszta zbójeckiej bandy. On zaś synem Borka – największego przeciwnika Matta. Mijają lata, Ronja i Birk dorastają i zaprzyjaźniają się ze sobą mimo sprzeciwu ojców. Czy uda mi się pogodzić groźnych zbójników?
       Bilet wstępu na każdy film – 10 zł.
      

Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)