UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edukacja poprzez film

 
Elbląg, Edukacja poprzez film

1 września rozpoczęły się zapisy do najpopularniejszego programu edukacji filmowej w Polsce. W 1500 pokazach weźmie udział około 45 tysięcy uczniów i ponad 2500 nauczycieli. Dzięki kinu Światowid w programie mogą wziąć udział również elbląscy nauczyciele i uczniowie.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to największy program edukacji filmowej w kraju. Projekt jest przeznaczony dla uczniów wszystkich poziomów nauczania - od klas pierwszych szkół podstawowych po klasy maturalne. W tej chwili projekt jest realizowany w 25 miastach w całej Polsce.
       Jednak taki program to za mało dlatego osiem instytucji kulturalnych podpisało w poniedziałek tzw. koalicję dla edukacji filmowej. Ich przedstawiciele mówią o potrzebie zmiany sposobu edukacji filmowej wśród dzieci i młodzieży.
       Według Agnieszki Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, nauczyciele bardzo często dopuszczają się pewnego rodzaju barbarzyństwa. Film traktują jako coś gorszego, jako zapchajdziurę. Wydawcy podręczników szkolnych powinni uznać, że film jest częścią narodowej kultury, a dorobek polskiej kinematografii na tle kinematografii światowej predysponuje film, do bycia częścią procesu nauczania.
       W koalicja uczestniczą m.in. PISF, Warszawska Szkoła Filmowa, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.
       Dzięki projektowi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w Elblągu dzieci i młodzież już mogą uczestniczyć w doskonale przygotowanej edukacji filmowej.
       Jeden cykl to dziewięć spotkań w ciągu roku szkolnego, w trakcie każdego spotkania odbywają się multimedialne prelekcje połączone z seansami filmowymi. Wśród proponowanych tematów znajdują się zagadnienia z dziedziny języka i historii kina, analizy dzieła filmowego oraz realizacji filmów. W tegorocznych programie znalazło się około 200 starannie dobranych propozycji filmowych. Wśród nich dzieła zupełnie w Polsce nieznane, wyszukane na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach dla młodego widza w Poznaniu, Malmø czy Berlinie. Dla wielu młodych widzów uczestnictwo w programie będzie również szansą na poznanie dzieł klasycznych, jak i najwybitniejszych dzieł współczesnego kina.
       - Jeszcze do 30 września nauczyciele mogą zapisywać swoich uczniów na konkretne cykle filmowe - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid. - Żeby wziąć udział w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wystarczy pobrać ze strony internetowej www.nhef.pl formularz zgłoszeniowy dla odpowiedniego miasta i wysłać na podany numer faksu.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik prasowy CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama