UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ENEMEF: Noc reżyserskich wersji Władcy pierścieni

2012-07-18
Aktualizowany 2012-08-22 11:27
Elbląg, ENEMEF: Noc reżyserskich wersji Władcy pierścieni

W piątek, 31 sierpnia, w Multikinie Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni. To niepowtarzalna okazja, żeby po raz pierwszy na ekranach polskich kin zobaczyć trylogię J.R.R. Tolkiena w wersjach reżyserskich. Wszystkie trzy części Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów w historii kina. Tej nocy na prawie dwanaście godzin przeniesiesz się do Śródziemia.

Warto zaznaczyć, że filmy zostaną wyświetlone z nowych kopii cyfrowych, w najwyższej jakości obrazu i dźwięku.
       Czym różnią się wersje rozszerzone od zwykłych? Każda z części trylogii poszerzona została o kilkadziesiąt minut scen dodatkowych, dzięki którym ta niesamowita seria stała się niemal idealna.
       Będzie można zobaczyć między innymi: całkowicie inne rozpoczęcie Drużyny Pierścienia, dłuższe wątki dotyczące postaci drugoplanowych: Boromira, Faramira i Galadrieli, dziesiątki akcentów humorystycznych, scenę z koniem Theodreda, która tłumaczy cudowne odratowanie Aragorna, a także liczne sceny liryczne, których czytelnikom „Władcy Pierścieni” brakowało.
      
       Repertuar:
       Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - wersja reżyserska
       Władca Pierścieni: Dwie Wieże - wersja reżyserska
       Władca Pierścieni: Powrót Króla - wersja reżyserska
      
       ENEMEF: Noc Reżyserskich Wersji Władcy Pierścieni odbędzie się w piątek, 31 sierpnia, rozpoczęcie o godz. 22, przewidywany koniec ok. 10.
      
       Cennik biletów:
       22 zł - cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 17 zł każdy
       27 zł - cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
       28 zł - cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
       29 zł - cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
       32 zł - cena normalna
      
       Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, rozpoczęcie przedsprzedaży w piątek 13 lipca.
      
       Zazwyczaj kolejność emisji filmów ustala publiczność, głosując na stronie internetowej ENEMEFów, jednak tym razem głosowania nie ma. Filmy zostaną zaprezentowane według jedynej słusznej kolejności czyli: Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże, Powrót Króla.
      
       Ograniczenie wiekowe: 15 lat, osoby poniżej 18 lat za zgodą rodziców.
      
       Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - wersja reżyserska
       Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, Nowa Zelandia, USA 2001, 208'
       reżyseria: Peter Jackson
       scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
       obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
       muzyka: Howard Shore
      
       Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 30 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: inne rozpoczęcie, dłuższe ujęcie śmierci Isildura oraz opowieść Gandalfa o Gollumie.
       Nieśmiały, młody hobbit o imieniu Frodo odziedzicza Jedyny Pierścień – narzędzie władzy absolutnej, stworzony przez mrocznego władcę krainy Mordoru – Saurona. Frodo wraz z towarzyszami musi zabrać pierścień do jedynego miejsca, gdzie może zostać zniszczony. Drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale również waśniami wewnątrz drużyny oraz niszczącym wpływem samego pierścienia...
       Najdrobniejsze szczegóły Śródziemia są imponujące, przykuwają uwagę swoją tajemniczością i wykonaniem. Drużyna Pierścienia to niesamowicie emocjonalne doświadczenie, które żadnego widza nie pozostawi obojętnym.
      
       Władca Pierścieni: Dwie Wieże - wersja reżyserska
       Lord of the Rings: The Two Towers, Nowa Zelandia, USA 2002, 224'
       reżyseria: Peter Jackson
       scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
       obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
       muzyka: Howard Shore
      
       Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 45 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in.: retrospekcję dotycząca Faramira, historię odbicia Osgiliath przez Boromira i Faramira.
       Niepisana reguła filmowych trylogii, mówi, że druga część musi stawiać przed bohaterami najtrudniejsze wyzwania, żeby po ich przezwyciężeniu mogli śmiało zmierzyć się z przeciwnikami. Dwie Wieże spełniają ten schemat w sposób widowiskowy i niezwykle emocjonujący.
       Po zdradzie Boromira drużyna zostaje rozbita, Frodo i Sam zmierzają ku Mordorowi, a ich śladem podąża Gollum. Reszta drużyny odwiedza krainy Rohanu i Gondoru. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nieuchronność wielkiej wojny z siłami zła...
       Dwie Wieże to piękny, zapierający dech w piersiach film, pełen mistrzowskich efektów specjalnych. To wielkie widowisko, kryjące w sobie wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.
      
       Władca Pierścieni: Powrót Króla -
wersja reżyserska
       Lord of the Rings: The Return of the King, Nowa Zelandia, USA 2003, 201'
       reżyseria: Peter Jackson
       scenariusz: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
       obsada: Elijah Wood, Ian Holm, Viggo Mortensen, Sean Bean, Liv Tyler, Cate Blanchett
       muzyka: Howard Shore
      
       Wersja reżyserska - dłuższa od zwykłej o 48 minut - zawiera dodatkowe sceny, m.in: tragiczny koniec Sarumana w ruinach Isengardu, spotkanie z Głosem Saurona, wątek opisujący miłość Faramira i Eowiny.
       Doskonałe efekty specjalne, świetna fabuła, spektakularne sceny batalistyczne. Powrót króla to idealne zamknięcie trylogii.
       Nadchodzi czas konfrontacji sił Władcy Ciemności Saurona ze zjednoczonymi siłami Ludów Śródziemia. Czy Rohan i Gondor będą w stanie przeciwstawić się niezliczonym zastępom Nieprzyjaciela? Czy Frodo uda się wykonać powierzoną mu misję, a mianowicie zniszczyć Jedyny Pierścień?
       Wszystko, czego widzom mogło brakować w zwykłej wersji Powrotu Króla, zostało zawarte w wersji rozszerzonej.
      
       Więcej informacji pod adresem www.enemef.pl
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama