UWAGA!

ENEMEF: Polskie Kino 2012/2013

2013-01-28
Aktualizowany 2013-01-31 10:49
 
Elbląg, ENEMEF: Polskie Kino 2012/2013

W piątek 1 lutego odbędzie się drugi ENEMEF 2013 roku – Polskie Kino 2012/2013 z najlepszymi polskimi produkcjami sezonu: „Mój rower”, „Sęp”, „Pokłosie” oraz premierowo „Drogówka”.

Najbliższy ENEMEF to coroczny przegląd najlepszych polskich filmów sezonu i jednocześnie dowód na to, że rodzima kinematografia z roku na rok staje się coraz lepsza. W repertuarze na widzów czekają cztery polskie filmy, w tym premierowy pokaz „Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego.
       Tej nocy w trakcie ENEMEFu: Polskie Kino 2012/2013 oprócz premierowego pokazu najnowszego filmu Wojciecha Smarzowiskiego pokazane zostaną: jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów sezonu, czyli „Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, wciągający thriller „Sęp", poruszający obraz o facetach (choć nie tylko dla facetów) „Mój rower" Piotra Trzaskalskiego oraz najbardziej kontrowersyjny polski film ostatniego roku – „Pokłosie" Władysława Pasikowskiego. Kolejność emisji filmów ustala publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl. Głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godz 20.
       Na wszystkich uczestników ENEMEFu w Multikinie czeka Wielka Dolewka - do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju.
       ENEMEF: Polskie Kino 2012/2013 odbędzie się w piątek, 1 lutego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.multikino.pl i www.enemef.pl.
      
       Informacje o filmach:
       Drogówka
       Polska 2013, 118'
       reżyseria i scenariusz: Wojciech Smarzowski
       obsada: Bartłomiej Topa, Marcin Dorociński, Eryk Lubos, Marian Dziędziel
       muzyka: Mikołaj Trzaska
       „Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego (twórcy „Wesela", „Róży", „Domu złego") to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów tego sezonu.
       Fabuła obejmuje wypadki rozgrywające się podczas jednego tygodnia. To historia siedmiu policjantów, których oprócz pracy łączy przyjaźń, imprezy, sportowe samochody i wspólne interesy. Ich zamknięty świat z pozoru działa doskonale. Wszystko się zmienia, gdy w tajemniczych okolicznościach ginie jeden z nich. O morderstwo zostaje oskarżony sierżant Ryszard Król...
       Najnowszy film Smarzowskiego to bezkompromisowa produkcja, zarówno pod względem formy jak i treści, wypełniona mrokiem i złem, utrzymana w charakterystycznym dla reżysera stylu. Twórca kolejny raz pokazuje to, o czym większość z nas chciałaby nie wiedzieć.
      
       Sęp
       Polska 2012, 133'
       reżyseria i scenariusz: Eugeniusz Korin
       obsada: Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Paweł Małaszyński
       muzyka: Archive
       Film Korina to przykład kina sensacyjnego, które nie jest tanią podróbką amerykańskich produkcji.
       W centrum Europy zaczynają znikać ludzie. Śledztwo przejmuje Sęp - twardy i nieprzekupny policjant. Kiedy pozna Nataszę, da się uwikłać w niebezpieczną grę pełną namiętności i niedopowiedzeń. Sęp rozpocznie wyścig z przeciwnikiem wyprzedzającym go wciąż o krok. Zabrnie w pułapkę bez wyjścia, z łowcy zamieni się w zwierzynę. Balansując na granicy namiętności i rozumu, logiki i manipulacji, będzie musiał walczyć o życie.
       Film z doskonałym scenariuszem, świetną grą aktorską oraz niesamowitą muzyką zespołu Archive.
      
       Mój rower
       Polska 2012, 90'
       reżyseria: Piotr Trzaskalski
       scenariusz: Piotr Trzaskalski, Wojciech Lepianka
       obsada: Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Krzysztof Chodorowski
       muzyka: Wojciech Lemański
       „Mój rower" to najnowszy film twórcy „Ediego". Wzruszający, szczery i inteligentny, z nieprzewidywalnym scenariuszem.
       Dziadek, ojciec i syn, mieszkający w innych częściach Europy, spotykają się po latach, by odnaleźć zaginioną babcię. Skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Jednocześnie ta nowa dla nich sytuacja będzie okazją do pokoleniowego pojednania. Film Trzaskalskiego to nietypowy przewodnik po męskim świecie.
       W roli dziadka wystąpił Michał Urbaniak, światowej sławy muzyk jazzowy.
      
       Pokłosie
       Polska 2012, 102'
       reżyseria i scenariusz: Władysław Pasikowski
       obsada: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Jerzy Radziwiłowicz
       muzyka: Jan Duszyński
       „Pokłosie" to najbardziej kontrowersyjny polski film ostatniej dekady, który nikogo nie pozostawi obojętnym.
       Franciszek Kalina po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów.
       Władysław Pasikowski przy tworzeniu "Pokłosia" czerpał z thrillera, a nawet z horroru. Powstał film mroczny, klimatyczny, przemawiający do najgłębszych zakamarków ludzkiej świadomości.
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama