UWAGA!

Epicka opowieść o wojnie trojańskiej

Epicka opowieść o wojnie trojańskiej
fot. nadesłana

Muzyczne arcydzieło Hectora Berlioza o wojnie, podstępie i tragicznej miłości trojańskiego bohatera Eneasza do królowej Kartaginy Dydony. „Trojanie” na ekranie kina „Światowid" w najbliższą sobotę, 5 stycznia o godz. 18.00. Opera transmitowana na żywo z jednej z najlepszych scen operowych na świecie - nowojorskiej Metropolitan Opera.

Akcja opery toczy się w czasie wojny trojańskiej, w Troi i Kartaginie. Gdy Trojanie świętują odwrót Greków spod oblężonej twierdzy, wieszczka Kasandra przestrzega przed podstępem wroga… Po zagładzie miasta ocalony z rzezi Eneasz wraz z towarzyszami przybywa do brzegów Kartaginy.
       Uznana produkcja Franceski Zambello z 2003 r. powraca na deski Met. Eneasz (tenor Marcello Giordani) opuszcza ruiny Troi, wyruszając po nowe wyzwania północnoafrykańskim królestwie Kartaginy. W roli wieszczki Kasandry Debra Voight, a Susan Graham debiutuje w roli Dydony, królowej Kartaginy o złamanym sercu.
      
       Wszystkie opery realizowane są w językach oryginału z napisami w językach polskim i angielskim. W przerwach między aktami zawsze prezentowane są oryginalne materiały filmowe zza kulis - przygotowania, wywiady z gwiazdami, zmiany scenografii, itp. 
      
       MET Live in HD –„Trojanie”
       5 stycznia 2013 /sobota/ godz. 18.00
      
       Cena biletu: 50 zł (bilet grupowy od 5 osób: 40 zł)
      
       dyrygent: Fabio Luisi
       reżyser: Francesca Zambello
       Obsada: Deborah Voigt (Cassandra), Susan Graham (Dido), Marcello Giordani (Aeneas), Dwayne Croft (Coroebus), Kwangchul Youn (Narbal)
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)