UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" - dzień drugi

 
Elbląg, Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" - dzień drugi

6 września o godz. 18 kino Światowid zaprasza na drugi dzień pokazów w ramach 15. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”. Projekcja odbędzie się na Scenie na Piętrze (II piętro). Wstęp wolny.

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” przez ponad dekadę zdążył przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko polskiej, ale również europejskiej, będąc inspiracją dla kilkudziesięciu podmiotów organizujących równoległe do głównej edycji Małe Festiwale Ty i Ja w kilkunastu miejscowościach, w tym również w Elblągu. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.
      
       Harmonogram projekcji:
       1. „Wszechwidzący” (The All Seeing Blind), reż. Nuri Cihan Özdogan, Turcja 2017, 17 min. (fabuła)
       Złoto Saddama, zdobycz z wojny w Iraku, ukryte w bawełnie, jest szmuglowane do Turcji. Przemytnicy chcąc zapobiec kradzieży powiedzieli niewidomym robotnikom, że oczyszczają bawełnę z kamieni. Nie wiedzą, że wśród robotników jest ktoś, kto widzi.
      
       2. „W czyimś łóżku” (The Beds Of Others), reż. Jonay Garcia, Hiszpania 2018, 15 min. (fabuła)
       Laura jest seksualną asystentką wspomagającą osoby z dysfunkcjami. Marco, jej partner, nie akceptuje jej zajęcia. Być może jedyną rzeczą, której potrzebujemy w życiu jest czułość.
      
       3. „The Unlimited House of Krip, reż. Garry Robson, Jane Farley, Wielka Brytania 2018, 28 min. (dokument)

       Film pokazuje ekstrawagancki świat mody z udziałem osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy pokazu zaprosili osoby niesłyszące do prezentacji mody w Legendary House of Suarez Vogue Ball w Liverpoolu. Firma podtrzymuje tradycje międzynarodowych domów mody, a jednocześnie prezentuje zupełnie nowe i wyjątkowe możliwości wprowadzając do swoich pokazów język migowy. Członkowie Unlimited House of Krip prezentują swoje doświadczenia i możliwości od prób do wyjścia na wybieg.
      
       4. „Niebo bez gwiazd” (Sky Without Stars), reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018, 52 min. (dokument)
       To historia o niezwykłej relacji między ojcem, który prawie całkowicie stracił wzrok i jego 7-letnim synem, który staje się jego przewodnikiem. Robert uczy Gabrysia umiejętności potrzebnych mu w przyszłości, ponieważ to, co syn ogląda po raz pierwszy, ojciec prawdopodobnie widzi po raz ostatni.
      
Adam Krawczuk, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama