UWAGA!

Festiwal filmów z dreszczykiem

Elbląg, Festiwal filmów z dreszczykiem

Multikino przygotowało wyjątkowy maraton dla miłośników filmów grozy. W ciągu kilku dni na wielkim ekranie będzie można zobaczyć aż trzynaście przerażających tytułów. A wszystko to za sprawą Pierwszego Polskiego Festiwalu Horroru, który potrwa od czwartku do niedzieli (25-28 października).

- Elblążanie kochają horrory, takie wnioski można wyciągnąć badając frekwencję na filmach i imprezach organizowanych przez Multikino - informuje Aneta Michalska, pracownik elbląskiego kina. Dlatego, aby usatysfakcjonować wszystkich miłośników filmów grozy, Multikino postanowiło zorganizować Pierwszy Polski Festiwal Horroru.
     W dniach 25-28 października zaprezentowane zostaną najciekawsze horrory ostatnich lat, niepokazywane dotąd na polskich ekranach ani w dystrybucji DVD. Są to w większości dzieła młodych twórców, którzy od wielu lat obracają się w branży i są wielbieni przez fanów. W programie festiwalu można znaleźć tytuły z dużą dawką czarnego humoru, ale również klasyczne filmy grozy budujące narastającą atmosferę zagrożenia, niekoniecznie bazujące na feerii efektów specjalnych. W zestawieniu znajdą się horrory z różnych zakątków świata: z Dalekiego Wschodu, Skandynawii, Anglii i USA.
     Pierwszego dnia festiwalu (czwartek, 25 października) po raz pierwszy w Polsce na dużym ekranie zaprezentowane zostaną cztery filmy z serii „Masters of Horror”: „Jenifer”, „Piętno”, „Opowieść Haeckela” i „Kobieta Jeleń”. Ponadto będzie można zobaczyć polską premierę filmu „Halloween”. Początek godz. 19.
     W piątek (26 października) na ekranach Multikina zagoszczą trzy filmy: „Hatchet - Topór”, „Ghost Train - Tunel” oraz „Halloween” - premiera światowa. Początek godz. 19.
     Kolejny dzień Polskiego Festiwalu Horroru (sobota, 27 października) będzie okazją, by zobaczyć: „Cold Prey”, „Host - Potwór” - premiera polska, „The Devil's Chair - Krzesło Diabła”. Początek godz. 20.
     Ostatniego dnia (niedziela, 28 października) na ekranie zagoszczą filmy: „The Eye”, „Rise:Blond Hunter” i „Noc Żywych Trupów”. Początek godz. 18.
     Festiwal Horrorów zbliżony jest w czasie do Halloween, który oprócz duchów i zmarłych, kojarzy się także z dyniami. - Zapraszamy więc wszystkich chętnych do skorzystania z naszej promocji. Osoby, które przyniosą do Multikina wydrążoną dynię, otrzymają bezpłatny bilet na wybrany dzień Festiwalu Horrorów - zachęca Aneta Michalska.
     Bilety na pojedyncze filmy w cenie 20 i 15 zł, karnety na cztery dni - 60 i 45 zł.
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama