UWAGA!

Film sezonu

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka ogłasza plebiscyt na film, który najbardziej podobał się elbląskiej publiczności w minionym sezonie. Na najlepszą propozycję DKF-u głosować można do 28 czerwca.

Do udziału w plebiscycie zaproszeni są wszyscy DKF-owicze, również ci, którzy jedynie raz uczestniczyli w projekcji Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Wybierać będzie można spośród filmów prezentowanych od października 2003 do czerwca 2004. Będą to: „Czas Apokalipsy. Powrót”, „Elling”, „Księga Diny”, „10 minut później: Trąbka”, „Nienasycenie”, „Balzac i mała Chinka”, „W poniedziałek rano”, „Nigdzie w Afryce”, „Otik”, „Pająk”, „Lalki”, „Tajemnica Aleksandry”, „Inwazja barbarzyńców”, „Kolory raju”, „Ubu król”, „Kumple”, „Powrót” oraz „Dróżnik”.
     - Karty plebiscytowe będą przygotowane na przedostatnie spotkanie w DKF, 17 czerwca, ale jeśli ktoś chciałby oddać swój głos wcześniej, może to zrobić w dowolnej formie pisemnej u mnie lub nadesłać e-mailem na adres: dkf@swiatowid.elblag.pl - zachęca Adam Zielonka, szef elbląskiego klubu filmowego. - Spośród widzów, którzy oprócz głosowania w plebiscycie dodatkowo w trzech zdaniach uzasadnią swój wybór, rozlosujemy 3 bezpłatne karnety na 4 projekcje DKF-owskie w nowym sezonie.
     Natomiast publiczność, która uczęszczała na spotkania elbląskiego DKF-u, będzie mogła przyznać swoją nagrodę "Elbląskiego Don Kichota". Federacja DKF-ów podobnie wyróżnia najlepszy film już od kilkudziesięciu lat - ostatnia statuetka wręczona została jednak w 2001 roku, ponieważ DKF, jako propagator kina niekomercyjnego, nie dysponuje wystarczającymi finansami. DKF im. A. Munka chciałby nawiązać do tej tradycji i wybrać faworyta elbląskich widzów. Zwłaszcza, że do Światowidu zjadą niebawem najważniejsi ludzie kina na zapowiadane już przez portEl XVII Forum Wokół Kina.
     - Będzie więc okazja, aby w zauważalny sposób zaakcentować uznanie i podziękowanie widzów DKF dla tego dystrybutora, który ma jeszcze odwagę zainwestować w nasze wzruszenia, głębokie doznania intelektualne, estetyczne i duchowe – wyjaśnia Adam Zielonka.
     Wyniki plebiscytu ogłoszone zostaną 28 czerwca na zamknięcie sezonu, a nagroda dla dystrybutora wręczona zostanie podczas Forum Wokół Kina.
L

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A czemu nie ma filmu Casablanca wsrod kandydatow??? Przecia to też graliśta :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  voophroo(2004-06-17)
 • "Casablanca" podobnie jak i "Pasażerka" Munka to były dwa filmy pokazywane "poza konkursem", przy okazji ważnych rocznic (na przykładzie klasyki z Bogartem, była to pierwsza publiczna projekcja filmowa ponad 100 lat temu). Druga sprawa to idea wyróżnienia dystrybutora, który wprowadził w ostatnim czasie dany film do kin. Zatem uznaliśmy, że filmy te, z całym szacunkiem do ich twórców, nie powinny brać udziału w plebiscycie. >>>> Zachęcamy do zabawy bo wyniki zapowiadają się dość ciekawie! :)
 • Bekon, no wyrażaj sie precyzyjniej, bo mniej zorientowana publika pomyśli, że Casablancę nakręcono 100 lat temu a to przecież dopiero 60-tka stuknęła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Han Frej Pogard(2004-06-24)
 • Han Frej: no fakt, rzeczywiście dałem ciała :) Co do "Casablanci" - jej premiera odbyła się 27 XI 1942 r, natomiast "masowo" film wszedł na ekrany w 1943 r.
Reklama