UWAGA!

Filmoteka szkolna w kinie Światowid

2010-01-22
Aktualizowany 2010-01-25 15:50
Elbląg, Filmoteka szkolna w kinie Światowid

Cztery cykle spotkań zaplanowało kino Światowid w ramach warsztatów analizy i interpretacji dzieł filmowych dla nauczycieli i uczniów szkół średnich, zorganizowanych na podstawie pakietu Filmoteki Szkolnej.

Aby ułatwić praktyczną pracę z pakietem Filmoteki Szkolnej, który został rozesłany do prawie 14. 000 szkół w całej Polsce oraz skłonić nauczycieli do wykorzystania obrazów filmowych podczas zajęć szkolnych kino Światowid zaprasza zainteresowane osoby (nauczycieli i młodzież ze szkół średnich) na cykl szkoleń z zakresu repertuaru Filmoteki Szkolnej. Poprowadzi je profesjonalny filmoznawca i wykładowca Katedry Dramatu, Teatru i Filmu Uniwersytetu Gdańskiego - dr Krzysztof Kornacki.
       - Zajęcia warsztatowe będą miały dwustopniowy charakter. Rozpocznie je wspólny dla młodzieży i nauczycieli blok, czyli wstęp teoretyczny, projekcja filmu oraz dyskusja i interpretacja filmu, po nim zaś - warsztat dla nauczycieli, z naciskiem na kwestie metodyczne do wykorzystania na zajęciach z przedmiotów humanistycznych - mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid. - Dodatkowo dla wszystkich uczestników planujemy sobotnie bezpłatne projekcje filmowe, będące uzupełnieniem zagadnień podejmowanych w trakcie szkoleń.
       Jeszcze do 26 stycznia przyjmowane są zapisy na warsztaty. Pierwsze zajęcia odbędą się 29 stycznia, o godzinie 16. Osoby, które chcą wziąć w nich udział muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.swiatowid.elblag.pl oraz www.kino.swiatowid.elblag.pl i przesłać go na adres: katarzyna.mielnicka@swiatowid.elblag.pl.
       Koszt warsztatów to 5 zł za spotkanie (w tym również bezpłatne projekcje filmów w ramach Filmoteki Szkolnej). Płatność z góry za cztery spotkania - 20 zł.
       Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 55 611 20 56/ 59.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama