UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Filmowa wizja apokalipsy

Dyskusyjny Klub Filmowy w Elblągu ma już 45 lat. Z tej okazji 24 października odbędą się rocznicowe projekcje. Kinomani obejrzą etiudę "Jeden dzień bliżej kina" Joanny Sokołowskiej oraz reżyserską wersję "Czasu Apokalipsy. Powrót" Francisa Forda Coppoli.

W tym roku mija 45 lat od chwili, gdy Mirosław Dymczak z grupą młodej elbląskiej inteligencji zorganizował pod skrzydłami Zamechu w kinie "Meduza" pierwszy Dyskusyjny Klub Filmowy o nazwie "Czerwona Oberża", nawiązującej do popularnego wówczas filmu z Fernandelem. Niemal równolegle, w ramach Klubu Oficerskiego, powstał tzw. Zielony DKF przy wojskowym kinie "Orzeł", a jego głównym pomysłodawcą i założycielem był Ryszard Tomczyk. Obydwa kluby nadawały ton życiu kulturalnemu Elbląga, z czasem znacznie wykraczając poza zainteresowania filmowe.
     W 1978 r. DKF działał już pod auspicjami Miejskiego Ośrodka Kultury i przez długi czas przewodziła mu Krystyna Szulkowska. Wówczas też z jej inicjatywy nadano klubowi imię wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Munka.
     Jubileusz oraz inauguracja nowego sezonu DKF będą okazją do projekcji piętnastominutowej etiudy o miłości do kina "Jeden dzień bliżej kina" autorstwa Joanny Sokołowskiej oraz "Czasu Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli. Seanse rozpoczną się o godz. 18.00. Bilety w cenie 8 zł 50 gr są do nabycia w kasie kina "Światowid".
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama