UWAGA!

Finał Filmowej Polski

Elbląg, Finał Filmowej Polski

Filmowa Polska to przedsięwzięcie realizowane w ramach obchodów 100-lecia filmu polskiego. Kino Światowid zaprasza wszystkich, których to właśnie polskie filmy interesują i bawią najbardziej, na ostatnie w tym roku projekcje – filmów „Cześć Tereska” i „Plac Zbawiciela”.

Ostatnie spotkania w ramach Filmowej Polski dotyczyć będą kina współczesnego. Na zakończenie cyklu – 15 grudnia o godz. 18 – przed projekcją filmu „Cześć Tereska” odbędzie się wykład dr Krzysztofa Kornackiego, absolwenta historii na Uniwersytecie Gdańskim, historyka filmowego, wykładowcy filmoznawstwa na tymże uniwersytecie, autora książki „Kino polskie wobec katolicyzmu (1945-1970)”, członka jury podczas XXVII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w konkursie Kina Niezależnego.
       Natomiast 16 grudnia o godz. 19 Światowid zaprasza na projekcję filmu Krzysztofa Krauzego „Plac Zbawiciela” nagrodzonego w 2006 r. Złotymi Lwami w Gdyni.
      
       Projekt „Filmowa Polska – przedsięwzięcie promujące obchody 100-lecia filmu polskiego” jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową i Polski Instytut Sztuki Filmowej.
      
      
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama