UWAGA!

Goście filmowych replik

Elbląg, Na zdjęciu: Kasia Adamik z Agnieszką Holland i Magdaleną Łazarkiewicz
Na zdjęciu: Kasia Adamik z Agnieszką Holland i Magdaleną Łazarkiewicz

W czwartek 18 września, w ramach Replik 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w elbląskim kinie Światowid wyświetlony zostanie film „Boisko bezdomnych”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserkę obrazu Katarzyną Adamik oraz odtwórcą jednej z głównych ról - Bartłomiejem Topą. Poprowadzi je dziennikarz specjalizujący się w tematyce filmowej Michał Burszta.

Katarzyna Adamik, znana jako Kasia Adamik (ur. 28 grudnia 1972), polska reżyserka i storyboardzistka (autorka scenorysów filmowych). Córka reżyserów: Agnieszki Holland i Laco Adamika. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli. Kariera zawodowa: jako twórczyni scenorysów pracowała przy produkcjach: „Plac Waszyngtona” (1997), „Na koniec świata” (1999), „Oczy anioła” (2001), „Kraina wiecznego szczęścia” (2001) oraz „Strzał w serce” (2001).
     Z matką współpracowała przy filmie „Tajemniczy ogród” (1993), jako asystentka oraz przy filmie „Julia wraca do domu” (2002), jako drugi reżyser. Jej debiutem reżyserskim był obraz „Szczekać na świat” (ang. Bark) z 2002 r. Poza tym wspólnie z matką wyreżyserowała film „Prawdziwa historia Janosika i Uhorcika” (2005).
     Ostatnio obok swej matki oraz jej siostry - Magdaleny Łazarkiewicz - była jednym z trzech reżyserów polskiego serialu Ekipa.
     
     Bartłomiej Topa to aktor filmowy i teatralny, urodzony 26 maja 1967 roku w Nowym Targu. Otrzymał Grand Prix 2002 na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV „Dwa Teatry” za rolę główna w „Kuracji”. Zagrał m.in. w filmach: „Zakład”, „Listopad”, „Prowokator”, „Demony wojny według Goi” oraz w serialu „Złotopolscy”.
     Teatry TV : „Złoty Chłopak" (reż. M. Dejczer), „Kuracja" (reż. W. Smarzowski).
     
     Michał Burszta - zastępca Redaktora Naczelnego portalu Filmweb.pl
     Od września 2005 prowadzi w Jazz Radiu dwugodzinny magazyn o filmie - Cinema Jazz. Współpracuje z „Filmem" i „Kulturą" - kulturalnym dodatkiem do "Dziennika", Machiną i Aktivistem. Studiował dziennikarstwo, ale nie wpłynęło to w żaden sposób na jego życie. Przygotowuje pracę o kinie Atoma Egoyana.
     
     Program Replik 33.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni:
     15 września – Bracia karamazow
     16 września - RYSA
     17 września – Niezawodny system
     18 września – Boisko bezdomnych (po filmie spotkanie z gośćmi)
     19 września – Lekcje pana Kuki
     20 wrzesnia - 0_1_0
     Projekcje codziennie o godz. 19.
     Ceny biletów: pojedynczy film: 12 zł, karnet na sześć filmów: 42 zł
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama