UWAGA!

Goście na premierze

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Producent wykonawczy filmu „Powstanie Warszawskie” i pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego – Piotr Śliwowski, będzie gościem premiery specjalnej, na którą Kino Światowid zaprasza 9 maja (piątek) o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi Tomasz Gliniecki, elbląski dziennikarz i pasjonat historii, obecnie pracownik Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Spotkanie z Piotrem Śliwowskim odbędzie się tuż po premierowej projekcji filmu „Powstanie Warszawskie”.
       - Mamy nadzieję, że nasz gość odsłoni tajniki pracy nad tą produkcją. I zechce się podzielić informacjami, których nie znajdziemy w prasie czy w Internecie – mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid.
      
       Niezwykły film

       Bez wątpienia „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy to najważniejszy film tej wiosny. Nie bez powodu o „Powstaniu Warszawskim” było głośno na długo przed premierą. Dlaczego? To pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction - film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej. Nowa technika realizacji filmu to zapowiedź zupełnie innego doświadczenia filmowego.
      
       Piotr C. Śliwowski (ur. 1972 r.) - Szef Sekcji Historycznej Muzeum Powstania Warszawskiego, producent wykonawczy filmu "Powstanie Warszawskie". Absolwent Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Autor kilkunastu projektów wystawienniczych, kierował m.in. zespołem budującym replikę bombowca "Liberator". Koordynator i szef projektu "Miasto Ruin". Autor i współautor wielu publikacji na temat II wojny światowej. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i honorową odznaką jednostki wojskowej GROM.
      
       Termin: 9 maja (piątek), godz. 18.00
       Miejsce: Kino Światowid, Duża sala
       Cena biletu na premierę: 15 zł
       Premiera specjalna filmu „Powstanie Warszawskie” odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka w Elblągu.
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)