UWAGA!

„Grace księżna Monako” w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Nicole Kidman w najnowszym filmie Oliviera Dahana wciela się w Grace Kelly - Księżną Monako, jedną z najbardziej niezwykłych kobiet i ikon XX wieku. Film otwarcia festiwalu filmowego w Cannes - „Grace księżna Monako” w kinie Światowid od najbliższego piątku, 16 maja.

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.
       Obraz skupia się nie na karierze filmowej Kelly, lecz okresie późniejszym, kiedy była już księżną Monako. A dokładnie - na sześciu miesiącach roku 1962, kiedy doszło do eskalacji sporu pomiędzy Charlesem De Gaullem a księciem Rainierem III (Tim Roth) dotyczącym przyszłości Monako.
      
       Film „Grace księżna Monako” w Kinie Światowid od 16 do 29 maja. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
       reżyseria: Olivier Dahan
       scenariusz: Arash Amel
       obsada: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella
       gatunek: Dramat, Biograficzny
       produkcja: Belgia, Francja, Luksemburg, USA, Włochy
       czas trwania: 103 min
       opis : dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)