UWAGA!

I Test Wiedzy o Filmach w Kinie Światowid

 Elbląg, I Test Wiedzy o Filmach w Kinie Światowid

Kino Światowid zaprasza na I Test Wiedzy o Filmach realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie odbędzie się 16 maja o godzinie 17 w ramach Konferencji Filmoznawczej „Wróćmy do regionów”.

„Nóż w wodzie”, „Cztery noce z Anną”, „Róża” czy „Cicha noc” to zaledwie cztery tytuły z bogatej listy filmów realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. 16 maja będzie okazja, żeby wykazać się wiedzą na temat ich znajomości. Uczestnicy testu odpowiedzą na 40 pytań, jednokrotnego wyboru.

– Mamy nadzieję, że konkurs wiedzy o filmach z naszego województwa będzie nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także szansą na to, żeby zwrócić uwagę na ten aspekt kultury w regionie – mówi Aleksandra Bielska, koordynatorka wydarzenia. - Filmografia jest imponująca i różnorodna, obejmuje filmy, które znalazły uznanie także poza granicami Polski. Tegoroczny test skupi się na tych najbardziej rozpoznawalnych tytułach, twórcach i twórczyniach, zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Kina Światowid, na których pojawia się krótkie informacje, które pomogą przygotować się do wydarzenia.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w teście mogą zgłaszać udział mailem: kino@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 56 do 14 maja. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Konkursowi towarzyszyć będzie projekcja filmu „Miałem farta”. Dokument przybliża sylwetkę wybitnego reżysera – Jerzego Hoffmana, autora takich znakomitych obrazów jak „Znachor”, „Potop”, „Trędowata” czy „Prawo i pięść”. Twórca od wielu lat związanych jest z województwem warmińsko-mazurskim, wspierał powstanie funduszu regionalnego w r i jest ambasadorem WAMA Film Festival – największego wydarzenia filmowego w regionie. Po seansie i widzowie spotkają się z autorem dokumentu – Bogumiłem Osińskim.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach Konferencji Filmoznawczej „Wróćmy do regionów” dofinansowanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

CSE Światowid

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama