UWAGA!

"Jestem Greta" w Kinie "Światowid"

 "Jestem Greta" w Kinie "Światowid"

Kino Światowid zaprasza na kolejną odsłonę seansu w ramach cyklu „Kino na życzenie”. Tym razem widzowie obejrzą bardzo ciekawy dokument „Jestem Greta” o nastoletniej aktywistce Grecie Thunberg, która działa w obronie klimatu. Projekcja odbędzie się 20 października o 18:00.

Biografia nastoletniej proekologicznej aktywistki oparta o nieznane dotąd materiały źródłowe, opowiedziana w poruszającym dokumencie szwedzkiego reżysera Nathana Grossmana. Śledzimy losy bohaterki, uczennicy z syndromem Aspergera, począwszy od jej pierwszego, jednoosobowego strajku zorganizowanego przed szwedzkim parlamentem, po wystąpienia, które dały jej międzynarodowy rozgłos i porwały tłumy na całym świecie. Kulminacyjnym momentem jest opis niesamowitej podróży jachtem przez Atlantyk, którą odbyła by wygłosić przemówienie podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku.

 

Reżyseria: Nathan Grossman

Produkcja: Szwecja, 2020

Czas: 98 min

 

Bilety na film można nabyć:

  • online
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE "Światowid" (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00

Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 56/76 lub mailowo pod adresem: kino@swiatowid.elblag.pl.

Kino Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie