UWAGA!

Karkołomne arie i duety w mistrzowskim wykonaniu

 
Karkołomne arie i duety w mistrzowskim wykonaniu
fot. nadesłana

Pogardzana przez domowników piękność rozkochuje w sobie księcia, ten zaś, nie poznawszy podczas balu jej prawdziwego imienia, szuka jej po całym kraju. „Kopciuszek” Rossiniego w ostatniej w tym sezonie transmisji na żywo prosto z jednego z najlepszych teatrów operowych na świecie – The Metropolitan Opera w Kinie Światowid już w sobotę, 10 maja.

Rossini to zawsze wielkie wyzwanie dla śpiewaków: jego opery pełne są karkołomnych arii czy duetów, które muszą być wykonywane w zawrotnym tempie, i to po mistrzowsku. Dyrekcja Met ponownie skompletowała obsadę składającą się ze światowych specjalistów od muzyki włoskiego mistrza opery komicznej (to przedstawienie było już transmitowane w roku 2009, z Elīną Garančą w tytułowej roli). Dlatego też należy spodziewać się, że operowa wersja zabawnej i wzruszającej historii o ubogiej i skromnej dziewczynie, która zgubiła na balu u księcia pantofelek, zostanie wykonana na scenie Met brawurowo.
       Podtytuł tej opery mówi wszystko: „Triumf dobroci”. Swobodna adaptacja „Kopciuszka”, spisanego wcześniej przez Charlesa Perraulta i braci Grimm, pozbawiona jest elementu fantastycznego i różni się od literackich pierwowzorów licznymi szczegółami. Osnowa fabularna jest jednak ta sama: pogardzana przez domowników piękność rozkochuje w sobie księcia, ten zaś, nie poznawszy podczas balu jej prawdziwego imienia, szuka jej po całym kraju. Rossini, geniusz bel canta, każdą ze swoich postaci obdarował kunsztownymi ariami, duetami, tercetami, etc., wlewając w muzyczną opowieść o ślicznej i skromnej Angelinie ocean humoru i inwencji.
      
       Wszystkie opery realizowane są w językach oryginału z napisami w językach polskim i angielskim. W przerwach między aktami zawsze prezentowane są oryginalne materiały filmowe zza kulis - przygotowania, wywiady z gwiazdami, zmiany scenografii, itp.
       Met Live in HD: „Kopciuszek” Gioachino Antonio Rossiniego
       10 maja 2014, godz. 18.45
       Cena biletu: 50 zł (bilet ulgowy: 40 zł)
      
       dyrygent: Fabio Luisi
       reżyseria: Cesare Lievi
       Występują: Joyce DiDonato jako Angelina, zwana Kopciuszkiem, pasierbica don Magnifica, Juan Diego Flórez jako don Ramiro, książę Palermo, Pietro Spagnoli jako Dandini, jego lokaj, Alessandro Corbelli jako don Magnifico, baron Monte Fiascone, Luca Pisaroni jako Alidoro, filozof, nauczyciel don Ramira
       Przedstawienie trwa około 3 godzin i 45 minut (w tym 1 przerwa)
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)