UWAGA!

Kino rosyjskie - ostatnia projekcja

2012-12-21
Aktualizowany 2012-12-27 10:17
 
Elbląg, kadr z filmu,
kadr z filmu, fot. nadesłana

W czwartek 27 grudnia o godz. 17 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na ostatni film w naszym tegorocznym cyklu popularyzującym kulturę rosyjską. Będzie można zobaczyć film „Biały Bim, Czarne Ucho” w reż. Stanisława Rostockiego. Wstęp wolny.

Szerokoformatowy film na motywach powieści G. Trojepolskiego. Wzruszająca historia białego setera z czarnym uchem, który znalazł się na ulicy z powodu choroby gospodarza. Niemłody już człowiek, pisarz, interesujący się polowaniami i kochający przyrodę (Tichonow), wziął tego szczeniaka, mimo, że jego umaszczenie było hańbą dla gatunku. Później zachorował na serce i musiał iść do szpitala, a Bim znalazł się na ulicy, przechodził z rąk do rąk...
       Już początku film obejrzało ponad 20 milionów widzów. Najlepszy radziecki film roku, Główna nagroda na festiwalu w Karlowych Warach i nominacja do "Oscara" za najlepszy film obcojęzyczny. Według niezależnych badań livejournal.com i liveinternet.ru film znalazł sie wśród "100 najlepszych filmów rosyjskich".
       rok produkcji: 1977
       gatunek: dramat
       reżyseria: Stanisław Rostockij
       obsada: Wiaczesław Tichonow, Wasia Worobjow, Giennadij Koczkożarow
       czas trwania: 183 min.
      
       Dziękujemy Rosyjskiemu Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku za udostępnienie wszystkich filmów rosyjskich, które mogliśmy zaprezentować w ciągu mijającego roku.
      
       Równocześnie zapraszamy na spotkania kinowe w przyszłym 2013 roku – tym razem zajmiemy się promowaniem kina czeskiego – najbliższa projekcja 10 stycznia.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pies fajny ! wypuścić chodorkowskiego, wypuścić chodorkowskiego !
  • A czym kolego/koleżanko wzruszył Cię tak bardzo p. Chodorkowski, który w czasach przed Putinem był jednym z największych rosyjskich oligarchów. Czy każdy przeciwnik Putina zasługuje na szacunek tylko dlatego, że jest przeciwnikiem Putina ?
  • szkoda, że dopiero dziś zauważyłam tę informację. Pozdrawiam wszystkich pracowników i dziękuję za to co udało mi się wyłapać i dzięki Wam przeżyć. wszystkiego najlepszego w nowym 2013 roku.
Reklama