UWAGA!

Lany poniedziałek, tani poniedziałek!

 Lany poniedziałek, tani poniedziałek!

Lany poniedziałek? Uwaga, kina nie olewamy! W Święta zamiast cały dzień siedzieć przy stole i nabijać licznik kalorii, lepiej zrobić coś na co zwykle nie ma czasu. Na przykład wspólnie wybrać się do kina. Okazja jest podwójna. Bo dodatkowo tego dnia cena biletów wynosi 11 złotych, a nie 14 i 12 zł (ulgowy).

Zasady są proste. Tuż po poniedziałkowym śniadaniu bierzemy najbliższych i wspólnie idziemy na film. Istnieją różne metody wyboru filmu: losowanie, głosowanie (metodę głosowania również można wybrać metodą głosowania), przypadek lub decyzja jednej osoby (najczęściej tej, która płaci). Rodzinom z małymi dziećmi polecamy metodę ostatnią. Pozostałym, dowolnie, w zależności od upodobań.
       Kino Światowid w Wielkanocny Poniedziałek proponuje aż pięć filmowych nowości. Godziny seansu zostały ułożone w taki sposób, żeby był czas na leniwe oderwanie się od stołu, wyszykowanie się i wszystkich (to z myślą o mamach i tatach) oraz dotarcie do kina. Przewidziany został także czas na rodzinny/przyjacielski/samotny spacer, po lub przed seansem.
      
       Dla całej rodziny

       Najmłodszych zapraszamy na film „Sarila: Podróż do krainy legend”, czyli filmową opowieść o przygodach plemienia Eskimosów, oparta na pradawnych indiańskich legendach.
       Nieco starszym polecamy film pt. „Gabriel” - nagradzany na międzynarodowych festiwalach dla dzieci i młodzieży familijny film przygodowy ze Zbigniewem Zamachowskim, Krzysztofem Globiszem i Pawłem Królikowskim oraz młodymi aktorami Janem Rotowskim i Natanem Czyżewskim w rolach głównych. Jest to opowieść o przyjaźni i o tym, że warto mieć marzenia." Głównym bohaterem filmu "Gabriel" jest dwunastoletni Tomek, który mieszka z dziadkami. Jego pasją są wyścigi gokartowe, a jedynym przyjacielem mechanik samochodowy. Wciąż doskwiera mu brak ojca, którego nie widział od lat. Pewnego dnia postanawia opuścić dom i wyruszyć w podróż, by go odnaleźć.
      
       Trzymające w napięciu

       Dla tych, którzy mają ochotę na mocniejszą dawkę filmowych emocji mamy dwa filmy. „Drogę do zapomnienia” - historię o nadzwyczajnej sile miłości z tajemnicą w tle.
       Druga propozycja to film pt „Locke". To dramatyczna ludzka historia o tym jak życie jednego człowieka bezpowrotnie się zmienia w ciągu jednej nocy. Główny bohater, Ivan Locke ma idealną rodzinę, świetną pracę ,a następnego dnia ma nastąpić ukoronowanie jego kariery zawodowej. Jeden telefon zmusza go do podjęcia decyzji która stawia wszystko na jednej szali.
      
       W tematyce Wielkiej Nocy

       W repertuarze Kina Światowid nie mogło zabraknąć filmu nawiązującego do Wielkiej Nocy. „Syn Boży” to film, o którym pozytywnie wypowiedział się sam Prymas Polski. Jest to nowa ekranizacja najsłynniejszej historii świata ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie.
      
       Funkcjonowanie kasy CSE Światowid w okresie świątecznym:
       Sobota (19.04) - 11:30 do 17:30
       Niedziela (20.04) – kasa nieczynna
       Poniedziałek (21.04) – 14:30 – 20:30
       Więcej informacji na www.kino.swiatowid.elblag.pl, pod numerem: (55) 611 20 56 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Karolina Śluz, CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)