UWAGA!

Munkowy FreeStyle

Elbląg, Munkowy FreeStyle

Spotkania z Munkiem w klubie Mjazzga, wystawa plakatów do filmów Munka, projekcje filmowe, foldery i konkursy - to wszystko w ramach obchodów jubileuszu tego znakomitego reżysera planuje kino Światowid w najbliższych miesiącach. A już dziś ogłasza konkurs na prelekcję do wybranego filmu reżysera.

W związku z 90 rocznicą urodzin i zarazem 50 rocznicą śmierci Andrzeja Munka, patrona elbląskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, kino Światowid ogłasza obchody jubileuszu reżysera, które potrwają od września do listopada 2011 roku.
       W ramach obchodów rocznicy planowanych jest wiele działań, wśród których znalazły się: wydanie folderu informacyjnego o życiu i twórczości Andrzeja Munka oraz przebiegu obchodów jubileuszu, konkurs pt. „Kim był Munk?" skierowany do młodych dziennikarzy i artystów, konkurs pt. „Munkowy FreeStyle" na przygotowanie najlepszej prelekcji do wybranego filmu reżysera, cykliczne spotkania z twórczością Andrzeja Munka w klubie Mjazzga, projekcje filmów Andrzeja Munka na spotkaniach DKF czy wystawa plakatów do filmów Munka.
       Tymczasem już dziś można zgłosić się do udziału w konkursie „Munkowy FreeStyle". Może wziąć w nim udział każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Należy przygotować prezentację (nie dłuższą niż 15 min.) dotyczącą wybranego filmu Andrzeja Munka i przedstawić ją podczas przesłuchań komisji oceniającej. Docelowo prezentacja ma mieć charakter prelekcji podczas spotkania DKF-u i ma przygotować widzów do odbioru filmu Andrzeja Munka. Prezentacja ma dotyczyć jednego z poniższych pełnometrażowych filmów fabularnych: „Błękitny krzyż" (1955), „Człowiek na torze" (1956), „Eroica" (1957), „Zezowate szczęście" (1959)
       Do konkursu należy zgłaszać się mailowo na adres: konkurs@swiatowid.elblag.pl, w temacie wpisując ANDRZEJ MUNK. W treści maila powinny znajdować się: imię i nazwisko uczestnika, wiek, telefon kontaktowy oraz tytuł filmu, do którego prelekcja zostanie przygotowana.
       Zgłoszenia są przyjmowane do końca września 2011 roku. Przesłuchania zostaną przeprowadzone w drugiej połowie październiku 2011 roku. Termin zostanie uzgodniony z uczestnikami mailowo.
       Regulamin konkursu na stronie www.swiatowid.elblag.pl
      
       Konkurs "Munkowy FreeStyle" realizowany w ramach projektu Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama