UWAGA!

Musicalowy maraton

Elbląg, Musicalowy maraton

W piątek 22 stycznia Multikino zaprasza na Nocny Maraton Filmowy pod hasłem „Musicale…Musicale”. Początek imprezy o godz. 22. W programie maratonu zaprezentowane zostaną trzy filmy: dwa wyreżyserowane przez Roba Marshalla, czyli obsypany nagrodami musical „Chicago” oraz premierowo – musical „Nine”. Trzecim prezentowanym filmem będzie musical „Fame. Sława”.

„Chicago”
      
Musical nagrodzony wieloma nagrodami filmowymi, zdobywca, aż sześciu statuetek Oskara m.in. za najlepszy film 2002 roku.
       Fabuła filmu skupia się na procesach dwóch kobiet w sprawie o morderstwo. Velma-Kelley – znana śpiewaczka jest oskarżona o zabójstwo męża i swojej siostry. Roxie Hart chce przebić się to świata show biznesu, ale zabija swojego chłopaka. Obie kobiety wykorzystują swoje procesy, żeby przyspieszyć swoje kariery. Wspólne jest jeszcze to, że broni je ten sam obrońca – Billy Flynn.
       Reżyseria Rob Marshall. Występują m.in. Renee Zellweger, Catherine Zeta–Jones, Richard Gere. USA, Kanada, 2002. Czas trwania: 114 min.
      
       „Nine”
      
To ekranizacja uhonorowanego nagrodą Tony musicalu, zainspirowanego obrazem „8 i 1/2” Federico Felliniego.
       Rozśpiewany, roztańczony, zapierający dech w piersiach i jednocześnie wyciskający łzy. Guido jest światowej sławy reżyserem filmowym o niezwykle egocentrycznej naturze. Mężczyzna uwikłany w skomplikowane relacje z wieloma kobietami, m.in. z żoną Luisą, kochanką, muzą oraz matką, pragnie ponownie wprowadzić harmonię do swojego życia prywatnego i zawodowego.
       Reżyseria Rob Marshall. Występują m.in. Nicole Kidman, Penelope Cruz, Sophia Loren, Daniel Day Lewis. USA, Włochy, 2009. Czas trwania: 149 min.
      
       „Fame. Sława”
      
Film ten jest współczesną wersją legendarnego, nagrodzonego dwoma Oskarami, klasycznego już musicalu Alana Parkera z l980 roku, który wskazał zapomnianemu nieco gatunkowi nowe drogi.
       To historia o morderczym treningu, marzeniach, miłości i pasji do muzyki oraz tańca w nowojorskiej akademii sztuki. Studenci tej uczelni pragną odmienić swój los i zrobić prawdziwą karierę. Wszystko to w fantastycznej oprawie muzycznej.
       Reżyseria Kevin Tancharoen. USA, 2009. Czas trwania: 107 min.
      
       Ceny biletów: normalny 19 zł; ulgowy 16 zł (dla studentów oraz młodzieży licealnej po okazaniu ważnej legitymacji oraz dla posiadaczy kart lojalnościowych Multikinomaniak)
      
       Nocne Maratony Filmowe (NMF) to cykliczny projekt specjalny obywający się w kinach sieci Multikino od 2005 roku oraz od 2009 roku również w kinach sieci Silver Screen w całej Polsce. Raz w miesiącu, w piątkowe wieczory zapraszamy na noc pełną emocji, podczas których widzowie mogą jeszcze raz zobaczyć niezapomniane kreacje aktorskie (filmy z udziałem danego aktora), retrospektywy reżyserskie, filmy z danego gatunku (horrory, komedie, sensacyjne). Maratony realizujemy również w oparciu o wchodzący na ekrany premierowy przebój kinowy.
      
      
Aneta Michalska, Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama