UWAGA!

Na dużym ekranie: Jan Paweł II w Elblągu

Elbląg, Na dużym ekranie: Jan Paweł II w Elblągu

Kończy się kolejny sezon seansów filmowych z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Na ostatnie w tym sezonie spotkanie CSE Światowid i Telewizja Elbląska zapraszają w poniedziałek, 2 czerwca o godz. 18.00. Będzie ono poświęcone 15. rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu. Wstęp wolny.

Po raz pierwszy projekt ten zaistniał w styczniu 2006 roku. Nikt wówczas nie przypuszczał, że będzie to taki sukces i że tylu elblążan zechce oglądać w kinie stare filmy o swoim mieście. Mała Sala kina Światowid nie była w stanie pomieścić wszystkich widzów, dlatego seanse przeniesiono do sali dużej. Ale i ta często pękała w szwach. No cóż, elblążanie kochają swoje miasto.
       Każdy z sezonów miał jakąś myśl przewodnią. Sezon 2013/14 poświęcony jest jubileuszom. Wyświetlane filmy związane były z przypadającymi w tym roku jubileuszami: 777-lecia założenia Elbląga, 200-lecia urodzin Ferdynanda Schichu’a, 40-lecia budowy oddziału Politechniki Gdańskiej, 30-lecia odbudowy elbląskiej starówki, czy też 20-lecia powstania Telewizji Elbląskiej. Ostatnie w tym sezonie spotkanie z „Elblągiem na dużym ekranie” poświęcone będzie 15-tej rocznicy wizyty papieża Jana Pawła II w Elblągu.
      
       „Elbląga na dużym ekranie” awansował do rangi Poniedziałkowego Uniwersytetu Filmowego – widzowie otrzymali indeksy i zdobywali zaliczenia. Wśród najpilniejszych studentów w najbliższy poniedziałek rozlosowane zostaną ufundowane przez sponsorów nagrody i upominki. Należy tylko nie zapomnieć indeksu.
       Seans „Jan Paweł II w Elblągu” rozpocznie się w poniedziałek, 2 czerwca o godz. 18.00 w dużej sali Kina Światowid. Spotkanie poprowadzi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej. Wstęp wolny.
      
      
Organizatorami są Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Elbląska. Patronat Honorowy nad cyklem objął Prezydent Elbląga i Rada Miasta Elbląga.
       Patronat medialny nad cyklem sprawuje Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama