UWAGA!

Na początek - Też chcę

 materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

W sobotę startujemy ze Sputnikiem. Kino „Światowid” zaprasza na spotkanie z rosyjską kinematografią najwyższej próby – na początek film „Też chcę!” Aleksieja Bałabanowa.

Wobec narzekań, że wszystkie filmy oglądamy z kilkutygodniowym lub kilkumiesięcznym opóźnieniem powinien ucieszyć nas fakt, że w Elblągu, najnowszy film Aleksieja Bałabanowa, reżysera, który należy do wąskiego grona najwybitniejszych współczesnych reżyserów filmowych w Rosji, możemy obejrzeć praktycznie w tym samym czasie, co mieszkańcy Moskwy.
       Film „Też chcę!” opowiada historię podróży pięciorga osób - Bandyty, jego przyjaciela Matwieja i starszego ojca, Muzyka oraz pięknej, młodej dziewczyny. Wybierają się oni razem na poszukiwanie Dzwonnicy Szczęścia, która według wierzeń znajduje się gdzieś między Sankt Petersburgiem a Ugliczem, w pobliżu opuszczonej elektrowni atomowej. Mówi się, że Dzwonnica „zabiera” ludzi, spełniając ich marzenia. Ale nie wszystkich. Każdy z jadących ciemnym, dużym samochodem wierzy, że Dzwonnica „zabierze” właśnie jego i pozwoli osiągnąć mu wieczne szczęście.
       „Też chcę!” można odebrać jako symboliczny portret współczesnych Rosjan – zagubionych, rozbitych, pozbawionych ideałów, które dawałyby im siłę i wiarę, nadzieję i miłość.
       Reżyseria: Aleksiej Bałabanow
       Rok produkcji: 2012
       Czas trwania: 89 minut
      
       Aleksiej Oktiabrinowicz Bałabanow to reżyser, scenarzysta i producent filmowy. W 1982 r. ukończył Gorkowski Pedagogiczny Instytut Języków Obcych, a w 1990 r. Wyższą Szkołę Scenarzystów i Reżyserów w Moskwie. Mieszka i pracuje w Sankt Petersburgu. Światową sławę przyniosły mu filmy „Brat” (1997 r.) i „Brat 2” (2000 r.). W dorobku reżysera jest kilkanaście obrazów – od debiutanckiego „Kiedyś były inne czasy”, przez „Rzekę” i „Morfinę”, po „Palacza”.
      
       „Też chcę!”15 grudnia w sobotę, o godz. 16.00 w kinie „Światowid”. Centy biletów: pojedynczy film: 14 zł, karnet na wszystkie filmy 49 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)