UWAGA!

Narodzenie

Elbląg, Narodzenie

W piątek 12 stycznia na ekrany kina Światowid wszedł film „Narodzenie”, odsłaniający tajemnice jednej z największych opowieści w dziejach ludzkości.

Historia narodzenia Jezusa rozpoczyna się w chwili, gdy król Herod zaczyna obawiać się spełnienia starotestamentowego proroctwa o nadejściu Mesjasza. Obsesyjnie lękając się utraty tronu, Herod zarządza przeprowadzenie rzezi niewiniątek. Z jego rozkazu wszyscy chłopcy poniżej drugiego roku życia mieszkający w Betlejem zostają zamordowani.
     Akcja filmu cofa się następnie o rok, aby przedstawić wcześniejsze wydarzenia związane z przepowiednią. Nabożnemu kapłanowi Zachariaszowi Bóg zsyła wizję. Dowiaduje się on, że jego żona „urodzi mu syna, który stanie się prorokiem i przygotuje lud na przyjście Pana”. Ponieważ żona Zachariasza, Elżbieta, jest już zbyt stara, żeby począć dziecko, Zachariasz wyraża swoje zdumienie wizją zesłaną przez Boga. Jego zdziwienie jest tak wielkie, że traci mowę.
     Reżyseria Catherine Hardwicke, scenariusz Mike Rich. Obsada: Keisha Castle-Hughes, Oscar Isaac, Shohreh Aghdashloo. USA 2006.
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama