UWAGA!

Niech żyje Meksyk

 
kadr z filmu
kadr z filmu

Jukatan, wśród pogańskich świątyń, kapłańskich miast i ogromnych piramid, królestwo śmierci, gdzie relikty przeszłości nieprzerwanie panują nad światem współczesnym. Tak rozpoczyna się film jednego z najwybitniejszych reżyserów filmowych w dziejach nie tylko radzieckiej czy europejskiej, ale i światowej kinematografii – Siergieja Eisenstein. W kinie „Światowid” w ramach Sputnika – „Niech żyje Meksyk” we wtorek, 18 grudnia.

Niezrealizowane dzieło Siergieja Eisensteina miało być epizodyczną opowieścią o meksykańskiej kulturze i polityce. Rekonstrukcja filmu dokonana w 1979 roku przez Grigorija Aleksandrowa miała być w założeniu jak najwierniejsza oryginalnej wersji Eisensteina.
       Film jest zbiorem sześć epizodów ukazujących tysiąclecie osobliwej kultury meksykańskiej. Eisenstein stworzył wstrząsający portret dramatycznego zderzenia pomiędzy starożytną cywilizacją Majów a hiszpańskimi konkwistadorami oraz obraz modernistycznej mitologii Rewolucji Meksykańskiej z początku XX wieku.
       Reżyser: Siergiej Eisenstein
       Rok produkcji: 1932, zrekonstruowany w 1979 r. przez Grigorija Aleksandrowa
       Czas trwania: 87 minut
      
       „Niech żyje Meksyk” 18 grudnia we wtorek, o godz. 18 w kinie „Światowid”. Cena biletu: 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)