UWAGA!

Nikomu ani słowa

Elbląg, Nikomu ani słowa

Dr Nathan Conrad jest cenionym nowojorskim psychiatrą, ma piękną żonę Aggie i uroczą ośmioletnią córeczkę Jessie. W dniu Święta Dziękczynienia kolega z pracy, dr Louis Sachs, prosi go, by zajął się przypadkiem Elisabeth Burrows, pogrążonej w katatonii osiemnastoletniej dziewczyny, z którą on nie może nawiązać żadnego kontaktu.

Elisabeth ostatnie dziesięć lat swego życia spędziła w zakładach psychiatrycznych, a jej karta choroby mówi o nieudanych próbach leczenia i gwałtownych wybuchach niekontrolowanej przemocy. Nathanowi udaje się przełamać milczenie Elisabeth, która zwraca się do niego tajemniczymi słowami: "Chcesz tego, co oni, prawda? A ja nigdy nie powiem... żadnemu z was".
     Następnego dnia Nathan z przerażeniem odkrywa, że nieznani sprawcy porwali jego córkę. W zamian za jej uwolnienie ich bezwzględny przywódca, Koster, żąda, by Nathan skłonił Elisabeth, by wyjawiła mu sześciocyfrowy kod, którego dziewczyna od lat nie chce nikomu zdradzić. Nathan zdaje sobie sprawę, że porywacze śledzą każdy jego ruch, może więc liczyć wyłącznie na własne siły. Nie ma innego wyjścia, jak tylko w pojedynkę stawić czoła największemu koszmarowi w całym swym dotychczasowych życiu...
     
     Tytuł oryginalny: Don't Say a Word
     Dystrybutor filmu: Syrena
     Produkcja: USA, 2001
     Premiera: 2001.12.07
     Reżyseria: Gary Fleder
     Obsada: Michael Douglas, Sean Bean, Jennifer Esposito
opr. M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama