UWAGA!

"Ninjababy" w DKF

 Elbląg, "Ninjababy" w DKF

Kino Światowid wraca po wrześniowej przerwie z kolejnym spotkaniem Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem jesienny sezon rozpocznie się od dwóch propozycji. Pierwszą z nich, komedię „Ninjababy”, widzowie obejrzą 6 października.

DKF to cykliczne wydarzenie, które ma niezmienną i sprawdzoną formułę od końca lat 80, gdy patronat przejął Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy z niezależnym wówczas Kinem Światowid. Nadano imię Andrzeja Munka – jednego z najważniejszych reżyserów w historii polskiej kinematografii.

Miłośnicy kina spotykają się dwa razy w miesiącu, w czwartki, aby wspólnie omówić, następnie ocenić na karteczce, w skali 1-6, przygotowany film. Produkcja, która otrzyma najwyższą średnią notę – wygrywa Nagrodę Publiczności Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. A. Munka.

„Ninjababy”, wyróżniona w 2021 roku Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii i statuetkę na MFF w Berlinie, to oryginalna i przede wszystkim zabawna opowieść o przyśpieszonym dojrzewaniu. Historia oparta na norweskiej powieści komiksowej Ingi Sætre pt. „Fallteknikk”.

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterki Rakel, jest brak pomysłu na siebie. Jednak wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się o „problemie” w szóstym miesiącu ciąży, gdy na usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać, będąc naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel.

Więcej na stronie.

Karolina Ostrowska, Kino Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama