UWAGA!

"Ona" w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Samotny pisarz pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, by móc je jak najlepiej zaspokajać. Okazuje się, że komputerowy systemem rozumie go lepiej niż jakikolwiek człowiek. Nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz, film „Ona” Spike’a Jonze od najbliższego piątku, 7 marca w Kinie Światowid.

Akcja filmu „Ona” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Los Angeles. Theodore (Joaquin Phoenix), wrażliwy i skomplikowany człowiek, zarabia na życie pisząc wzruszające listy w imieniu innych ludzi do ich bliskich. Ale jest sam od czasu, gdy rozstał się z żoną. Nieoczekiwanie zaczyna go intrygować nowy – intuicyjny i niezwykły - komputerowy system operacyjny. Po zainstalowaniu tego systemu Theodore jest zachwycony, że oto poznał „Samanthę”, chociaż jest ona jedynie pięknym, kobiecym głosem (Scarlett Johansson). Ale to głos kogoś mądrego, delikatnego i zaskakująco zabawnego. W miarę, jak Samatha coraz bardziej rozwija swoją osobowość, ich przyjaźń pogłębia się i zmienia w coś znacznie poważniejszego – w miłość.
       Autor scenariusza i reżyser w jednej osobie Spike Jonze wnosi do tej współczesnej historii swój charakterystyczny, niekonwencjonalny styl, wnikliwie obserwując okiem kamery jak wygląda współczesna relacja dwojga ludzi i w jaki sposób ewoluuje miłość.
      
       "Ona" to spektakl dwojga aktorów. Kto wie, czy nie najzdolniejszych w swoim pokoleniu. Pod okiem Jonze'ego Joaquin Phoenix kolejny raz udowadnia, że jest mistrzem mikroskopijnych gestów i niepozornych spojrzeń, w których zaklina cały ból i smutek, wszystkie nadzieje i rozczarowania swego bohatera. Kiedy zaprzyjaźniamy się z jego bohaterem, stajemy się zakładnikami jego opowieści. Ale i Amy Adams nie oddaje pola – będąc w drugim planie, daje tu popis aktorskiego kunsztu. Jak zawsze dyskretna i szalenie precyzyjna kreśli portret głęboko zapadający w pamięć. Bartosz Staszczyszyn, Filmweb
      
       Film „Kamienie na szaniec” w kinie „Światowid” od 7 do 13 marca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
       Reżyseria: Spike Jonze
       Scenariusz: Spike Jonze
       Występują: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara
       Gatunek: komedia, dramat, romans
       Produkcja: USA
       Czas trwania: 120 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...