UWAGA!

Ostatnia szansa na „Klimakterium”

Elbląg, Twórcy "Klimakterium" - aktorki, reżyser i choreograf
Twórcy "Klimakterium" - aktorki, reżyser i choreograf

Dziś (26 października), na życzenie elbląskiej publiczności, ponownie zaprezentowany zostanie w Dramatycznym spektakl warszawskiego Teatru Rampa „Klimakterium...i już”. To jednak ostatnia jego wizyta w naszym mieście. Są jeszcze bilety na ten wieczór rozrywki w najlepszym wydaniu.

„Klimakterium... i już” to coś między kabaretem, musicalem a farsą. Jest to udana próba literacka znanej aktorki estradowej Elżbiety Jodłowskiej, która chce aby temat - tabu dotyczący wielu kobiet, potraktować z dystansem, dozą humoru i zabawy. Bohaterkami są cztery kobiety: właścicielka luksusowego lumpeksu, "Matka Polka" z Rzeszowa, była dziennikarka i feministka. Cztery różne typy kobiet, cztery różne charaktery, mające różne problemy życiowe, ale jedno mają wspólne - klimakterium. O tym problemie mówią i również śpiewają, bo w sztuce tej jest kilkanaście znanych piosenek z muzyką m.in. takich kompozytorów, jak Ryszard Poznakowski, Jerzy Kilar, Juliusz Loranc, Włodzimierz Korcz, do których na użytek przedstawienia, nowe teksty napisali m.in.: Artur Andrus, Katarzyna Lengren, Marcin Wolski, Maciej Szwed, Andrzej Waligórski, Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski z kabaretu „Czyści jak łza”, a także sama autorka „Klimakterium” Elżbieta Jodłowska.
     Spektakl zbiera w Polsce znakomite recenzje. O jego walorach może świadczyć fakt, że każdy kończy się owacją na stojąco.
     Reżyserem „Klimakterium” jest znany elbląskiej publiczności Cezary Domagała, scenografię i kostiumy zaprojektowała Tatiana Kwiatkowska z Kabaretu Olgi Lipińskiej, a choreografią zajął się Tomasz Tworkowski, znany między innymi z Dziennika Jacka Fedorowicza.
     Na scenie występują znakomite polskie aktorki: Krystyna Sienkiewicz, Grażyna Zielińska, Elżbieta Jodłowska oraz zamiennie - Ewa Szykulska, Elżbieta Jarosik i Iga Cembrzyńska.
     Spektakl „Klimakterium” gościł już w Elblągu, ale życzeniem publiczności była jego kolejna prezentacja. Dziś (26 października) spektakl zostanie zaprezentowany w Teatrze Dramatycznym o godz. 17.30 i 20.30. To ostatni jego pokaz w naszym mieście. Warto więc wybrać się do teatru. W kasie są jeszcze ostatnie bilety.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama