UWAGA!

Po tamtej stronie w DKF

 Elbląg, Po tamtej stronie w DKF

Nowy rok, nowe postanowienia i... nowe filmy w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka. Pierwsza projekcja w najbliższy czwartek ,11 stycznia o godz. 19. W programie - rewelacja Berlinale - "Po tamtej stronie".

W 2018 roku, tak jak w ubiegłych latach spotkania Klubu odbywać się będą w czwartki, w sali kameralnej kina Światowid. Pozostajemy przy programie lojalnościowym dla widzów, ocenie filmów oraz oczywiście przy na cotygodniowym newsletterze.
       Pierwszym filmem, który obejrzymy w nowym sezonie jest nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski obraz, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.
       Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru”, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale „Po tamtej stronie” opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?
      
       Reżyseria: Aki Kaurismäki
       Obsada: Sherwan Haji, Sakari Kuosmanen, Janne Hyytiäinen
       Produkcja: Niemcy, Finlandia 2017
       Czas: 98 min
      
Aleksandra Bielska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama