UWAGA!

Przy stoliku z Marilyn Monroe

2010-02-01
Aktualizowany 2010-02-06 11:18
Elbląg, Przy stoliku z Marilyn Monroe

W sobotę 6 lutego w elbląskim teatrze odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Scena przy stoliku. Tym razem dwie aktorki – Maria Makowska-Franceson i Beata Przewłocka zmierzą się z tekstem Davida Barbero „Zatrute życie Marilyn". Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

W tym sezonie cykl Scena przy stoliku realizowany jest pod hasłem „Po prostu kobieta". Aktorki mierzą się więc z literaturą dramatyczną pisaną nie tylko przez kobiety, ale wyłącznie o kobietach. Proponowane teksty prezentują przeróżne problemy, całą paletę emocji i czasami zaskakujące zwroty akcji. Warto przyjrzeć się bliżej ujęciu współczesnej kobiety przez literaturę i podyskutować o tym, na ile spostrzeżenia autorów są trafne i oddają prawdę o poruszanym problemie.
       W sobotę 6 lutego na Małej Scenie elbląskiego teatru zaprezentowane zostanie „Zatrute życie Marilyn" Davida Barbero. To ponowne spotkanie ze współczesną dramaturgią hiszpańską. Czasem trudno jest być matką. Czasem trudno jest być dzieckiem. Zwłaszcza jeśli jest się związanym z rodzicem gordyjskim węzłem toksycznej relacji. David Barbero znakomicie kreśli portret takiego związku na bazie życiorysu blond bożyszcza – Marilyn Monroe. Czy tak, jak to opisał, było naprawdę? Któż to może wiedzieć? Pogoń za sławą i sukcesem, żądza władzy i bogactwa, choroba psychiczna, frustracje i lęki to motywy przewodnie tej sztuki. W roli Marilyn - Beata Przewłocka, w roli Gladys, jej matki - Maria Makowska-Franceson.
       Początek teatralnego wieczoru o godz. 17. Wstęp wolny.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama