UWAGA!

Relaks w Cafe Sax

Elbląg, Od lewej: Beata Przewłocka, Marcin Tomasik i Jolanta Tadla.
Od lewej: Beata Przewłocka, Marcin Tomasik i Jolanta Tadla.

„Okularnicy”, „Oczy tej małej”, „Małgośka” - te i wiele innych znanych przebojów napisanych przez Agnieszkę Osiecką prezentują elbląscy aktorzy w spektaklu „Cafe Sax”. Siedząc przy stoliku, pijąc kawę lub coś mocniejszego i słuchając pięknych piosenek, można odpocząć po trudach całego dnia. „Cafe Sax” prezentowane będzie od piątku do niedzieli (16-18 marca) o godz. 19.

„Cafe Sax” to nazwa kawiarni na warszawskiej Saskiej Kępie, w której często gościła Agnieszka Osiecka. Tam miała swój ulubiony stolik, przy którym siadywała i na skrawkach papieru lub serwetkach pisała teksty piosenek. Dlatego właśnie elbląski spektakl przygotowany został pod tytułem „Cafe Sax”.
     Reżyser Cezary Domagała (znany elblążanom z realizacji musicali „O dwóch takich, co ukradli księżyc” i „Tajemniczy ogród”) wybrał ponad 20 spośród około 2 tys. piosenek Osieckiej, m.in. „Okularnicy”, „Małgośka”, „Mówiłam żartem”, „Szpetni czterdziestoletni”, „Niech żyje bal”. Wykonują je aktorzy: Beata Przewłocka, Jolanta Tadla, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik. Nowe aranżacje opracowała dwójka młodych muzyków z Katowic: Aleksander Woźniak i Paweł Steczek. Scenografię do spektaklu przygotowała Tatiana Kwiatkowska, zaś choreografię Tomasz Tworkowski. Muzyka w „Cafe Sax” jest wykonywana na żywo.
     Spektakl „Cafe Sax” zostanie zaprezentowany 16, 17 i 18 marca o godz. 19 na małej scenie elbląskiego teatru.
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Prawdziwa duchowa uczta (bez zbędnej egzaltacji), niezwykła aranżacja piosenek w połączeniu z możliwoscia nawiązania bliskiego kontaktu w relacji widz-aktor. Jak w prawdziwym tetrze, tak trzymać!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ebaczek(2007-03-18)
Reklama