UWAGA!

Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Elbląg, Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Od 15 września kino Światowid zaprasza na Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, połączone z Przeglądem Filmów dla Młodego Widza „Gdynia dzieciom” .

- Tradycyjnie we wrześniu w kinie Światowid odbędą się Repliki Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - mówi Natalia Klonowska organizatorka imprezy. - Przez sześć dni, od 15 do 20 września, pokażemy sześć filmów startujących do konkursu głównego Festiwalu. W tym czasie nie zabraknie także innych niespodzianek dla miłośników rodzimej kinematografii. Oprócz możliwości zobaczenia festiwalowych filmów, które powstały od 1 września ubiegłego roku do końca sierpnia 2008, widzowie będą mieli możliwość zobaczyć ich twórców. Jak co roku bowiem zaprosimy gości: reżyserów, aktorów a także znanych filmoznawców, którzy prosto z Gdyni przyjadą do Elbląga, aby choć na chwilę spotkać się i porozmawiać z elbląską widownią. Repliki FPFF to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Elblągu, które co roku przyciąga wielu miłośników polskiego kina. W tym roku po raz pierwszy imprezą towarzyszącą Replikom w Elblągu będzie Przegląd Filmów dla Młodego Widza „Gdynia dzieciom”. Ta ciesząca się dużym powodzeniem inicjatywa realizowana jest od pięciu lat. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć filmy zaliczane do ścisłej klasyki kina dziecięcego - dodaje Natalia Klonowska.
     Tegoroczna edycja Przeglądu „Gdynia dzieciom” będzie prezentowana w czterech kinach jednocześnie, w tym także w kinie Światowid w Elblągu. W jego ramach mali widzowie zobaczą m.in. takie filmy jak „Podróż za jeden uśmiech”, „Paragon gola” a także cały przekrój polskich bajek animowanych i nie tylko. Gościem specjalnym cyklu będzie Stanisław Jędryka, autor kultowych filmów dla dzieci i młodzieży. Bilety na każdy film w ramach Przeglądu kosztować będą tylko 1 zł.
     Organizatorem Replik Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest CKiWM „Światowid”, natomiast realizatorem projektu „Gdynia Dzieciom” jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • juz nie moge sie doczekac tej imprezy napewno swiatowid znowu stanie na wysokosci zadania i zaskoczy nas jakimis znanymi osobistosciami. Polecam wszystkim ! do zobaczenia na replikach.
Reklama