UWAGA!

„Riwiera dla dwojga” w Światowidzie

 
materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Wakacyjna komedia z Piercem Brosnanem i Emmą Thompson w rolach głównych. By zapewnić sobie spokojną starość, rozwiedzeni - Kate i Richard postanawiają okraść właściciela funduszu emerytalnego, który sprzeniewierzył ich pieniądze. Film „Riwiera dla dwojga” w Kinie Światowid od najbliższego piątku, 27 czerwca.

Richard Jones (Pierce Brosnan) to rozwiedziony biznesmen w średnim wieku, który wyczekuje z wielką niecierpliwością pozbawionej lęków i obaw przyszłości spokojnego emeryta. Przychodzi do pracy po raz ostatni w życiu i... ku swemu nieskończonemu przerażeniu odkrywa, że wykup menedżerski jego firmy, którego był stuprocentowo pewien, okazał się być jednym wielkim oszustwem. Firma zbankrutowała, a pensje wszystkich pracowników – łącznie z jego własną – padły ofiarą perfidnej defraudacji.
       Kate i Richard, choć rozwiedzeni, pozostają ze sobą w przyjaznych stosunkach. Na powrót jednoczy ich bankructwo funduszu emerytalnego. Gdy okazuje się, że jego właściciel zafundował swojej narzeczonej warty 10 milionów dolarów diament, dawni małżonkowie postanawiają dostać się do jego luksusowej rezydencji na Lazurowym Wybrzeżu i ukraść drogocenny klejnot. Każde z nich myśli jednak o tym, jak przechytrzyć dawnego partnera.
       W „Riwierze dla dwojga" Joel Hopkins („Po prostu miłość") wyprowadza dość klasyczny miłosny cios. W tym uderzeniu pomagają mu uroczo rozgadana Emma Thompson i, jak zwykle czarujący, Pierce Brosnan. W roli wsparcia występują niezawodnie zabawni Celia Imrie i Timothy Spall. Ta wyjątkowo dobrze zakonserwowana reprezentacja tzw. grupy „50+" pokaże bezczelnym młodym karierowiczom, gdzie raki zimują, młode kobiety nauczy rozumieć potrzebę emancypacji, a przy okazji na nowo odkryje, jak smakuje miłość. Anna Tatarska, Stopklatka
      
       Film „Riwiera dla dwojga” w Kinie Światowid od 27 czerwca do 10 lipca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
       Scenariusz i reżyseria: Joel Hopkins
       Obsada: Pierce Brosnan, Emma Thompson, Timothy Spall, Celia Imerie
       Produkcja: Francja, Wielka Brytania, 2013
       Czas: 95 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)