UWAGA!

Samotny głos człowieka

 Samotny głos człowieka

Historia trudniej miłości mocno doświadczonego traumą wojny żołnierza oraz studentki medycyny. Film Aleksandra Sokurowa – „Samotny głos człowieka” w kinie „Światowid” w środę, 19 grudnia w ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik.

„Samotny głos człowieka” to pełnometrażowy debiut Aleksandra Sokurowa, oparty na motywach opowiadań Andrieja Płatonowa. Bohaterem jest młody mężczyzna, który po powrocie z wojny domowej zakochuje się w studentce medycyny. Oboje przyzwyczajeni są do samotności, przez co muszą przejść wiele trudności, aby ostatecznie odnaleźć wspólną drogę. Już w debiucie pojawiają się motywy, które później staną się charakterystyczne dla twórczości Sokurowa, jak m.in. destrukcja psychiki bohatera, zniszczony świat czy degradacja wartości.
       Aleksander Sokurow - Martin Scorsese nazwał go kiedyś: pionierem technologii. Europejska Akademia Filmowa umieściła jego nazwisko na liście 100 najważniejszych współczesnych twórców na świecie. W przeciągu dwóch dekad pracy w przemyśle filmowym zrealizował około 40 obrazów fabularnych i dokumentalnych, z których wiele uzyskało nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych festiwalach.
       Reżyser: Aleksander Sokurow
       Rok produkcji: 1989
       Czas trwania: 95 minut
      
       „Samotny głos człowieka” 19 grudnia w środę, o godz. 18 w kinie „Światowid”. Cena biletu: 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)