UWAGA!

Siedem filmów w jednym

Elbląg, Siedem filmów w jednym

W ramach "Nieustających wakacji z Jimem Jarmuschem" dzisiaj o godz. 18.00 w kinie Światowid zobaczymy film "10 minut później: trąbka". Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

Jest to jedno z najbardziej niezwykłych przedsięwzięć filmowych ostatnich lat, do którego realizacji zaproszono najwybitniejszych współczesnych reżyserów. Każdemu z twórców dano dokładnie dziesięć minut i całkowitą wolność artystyczną na przedstawienie własnych interpretacji czasu. Reżyserzy zaproszeni do udziału w projekcie wykorzystując filmowe medium w sposób innowacyjny i prowokacyjny opowiadają o najważniejszych aspektach ludzkiego życia: narodzinach, śmierci, miłości i seksie, o dramacie chwili, o mitach i historii. Akcja krótkich nowel toczy się w przeróżnych miejscach świata - od pustyni Indii, przez tropikalne dżungle, po ulice Nowego Jorku. Indywidualne, niepowtarzalne dzieła znakomitych artystów połączone w jeden film zyskują nowe znaczenie stając się dla miłośników kina intrygującym i ekscytującym przeżyciem.
     Jeden temat, siedem historii, siedem wielkich nazwisk: Aki Kaurismaki ("Psy nie mają piekła"), Victor Erice ("Linia życia"), Werner Herzog ("Dziesięć tysięcy lat starsi"), Jim Jarmusch ("Wnętrze. Przyczepa. Noc"), Wim Wenders ("Dwanaście mil do trony"), Spike Lee ("Ograbiono nas"), Chen Kaige ("Dom głęboko ukryty").
     Bilet na film kosztuje 9 zł.
     
     
***

     
     Pojedyncze zaproszenia na film wygrali: Marcin Burakiewicz, Emilia Rajkowska, Andrzej Mielcarski i Marcin Janusz. Gratulujemy, potwierdzenia wysłaliśmy mailem.
opr. A (na podstawie informacji dystrybutora)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama