UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Ślub", czyli jak zapanować nad własnym losem

"Ślub" - jedna z najtrudniejszych sztuk Witolda Gombrowicza - zostanie zaprezentowana na deskach Teatru Dramatycznego w Elblągu. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

U progu Roku Gombrowiczowskiego (2004 r.) elbląski teatr proponuje widzom głośny dramat pisarza "Ślub" w wykonaniu artystów sceny koszalińskiej. Spektakl wyreżyserował - z okazji jubileuszu 50-lecia Bałtyckiego Teatru w Koszalinie - Waldemar Śmigasiewicz, uznawany w kręgach teatralnych za "specjalistę" od Gombrowicza. Jest to już trzecia realizacja tego dramatu w dorobku reżysera i jak sam się zarzeka - ostatnia. W spektaklu występuje m.in. Bogusław Semotiuk, dyrektor artystyczny teatru w Koszalinie, znany elbląskim widzom z realizacji "Scenariusza dla trzech aktorek" Bogusława Schaeffera.
     "Ślub" to jedna z najtrudniejszych sztuk Gombrowicza. Jest opowieścią o człowieku współczesnym, który chce zapanować nad swoim losem. Jest to tym trudniejsze, gdyż główny bohater nie ma celu w życiu.
     "Ślub" był wystawiany na wielu liczących się scenach światowych. Jest to sztuka, której każda realizacja pozwala widzowi odkrywać nowe, istotne znaczenia poszczególnych scen czy słów. Gombrowicz nakazuje analizę swojej filozofii społecznej, prezentuje swój model człowieka, wskazuje na potęgę ról społecznych, w które jesteśmy uwikłani i które nas kreują.
     "Ślub" w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie zostanie zaprezentowany na deskach elbląskiej sceny 13 listopada o godz. 9.00 i 18.00 oraz 14 listopada o godz. 9.00 i 12.00.
     
     
     Podwójne zaproszenia na czwartkowy (godz. 18.00) spektakl w Teatrze Dramatycznym wygrali: Artur Sadowski i Jan Sołtys. Gratulujemy!
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama