UWAGA!

"Ślub", czyli jak zapanować nad własnym losem

"Ślub" - jedna z najtrudniejszych sztuk Witolda Gombrowicza - zostanie zaprezentowana na deskach Teatru Dramatycznego w Elblągu. Sprawdź, czy wygrałeś zaproszenie.

U progu Roku Gombrowiczowskiego (2004 r.) elbląski teatr proponuje widzom głośny dramat pisarza "Ślub" w wykonaniu artystów sceny koszalińskiej. Spektakl wyreżyserował - z okazji jubileuszu 50-lecia Bałtyckiego Teatru w Koszalinie - Waldemar Śmigasiewicz, uznawany w kręgach teatralnych za "specjalistę" od Gombrowicza. Jest to już trzecia realizacja tego dramatu w dorobku reżysera i jak sam się zarzeka - ostatnia. W spektaklu występuje m.in. Bogusław Semotiuk, dyrektor artystyczny teatru w Koszalinie, znany elbląskim widzom z realizacji "Scenariusza dla trzech aktorek" Bogusława Schaeffera.
     "Ślub" to jedna z najtrudniejszych sztuk Gombrowicza. Jest opowieścią o człowieku współczesnym, który chce zapanować nad swoim losem. Jest to tym trudniejsze, gdyż główny bohater nie ma celu w życiu.
     "Ślub" był wystawiany na wielu liczących się scenach światowych. Jest to sztuka, której każda realizacja pozwala widzowi odkrywać nowe, istotne znaczenia poszczególnych scen czy słów. Gombrowicz nakazuje analizę swojej filozofii społecznej, prezentuje swój model człowieka, wskazuje na potęgę ról społecznych, w które jesteśmy uwikłani i które nas kreują.
     "Ślub" w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie zostanie zaprezentowany na deskach elbląskiej sceny 13 listopada o godz. 9.00 i 18.00 oraz 14 listopada o godz. 9.00 i 12.00.
     
     
     Podwójne zaproszenia na czwartkowy (godz. 18.00) spektakl w Teatrze Dramatycznym wygrali: Artur Sadowski i Jan Sołtys. Gratulujemy!
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama