UWAGA!

Sprawdź, co grają w kinie po przerwie!

 Elbląg, Sprawdź, co grają w kinie po przerwie!

Po miesięcznej przerwie kino „Światowid” zaprasza na projekcje. W tym tygodniu odbędą się dwie ciekawe propozycje filmowe: „Horsemen. Jeźdźcy Apokalipsy" oraz „Trzy królestwa". Wracają także cykliczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego - w czwartek 6 sierpnia w DKF-ie film „Lwica". A już od piątku (7 sierpnia) długo wyczekiwany przez widzów film „Coco Chanel".

Jeszcze do czwartku zobaczyć można megaprodukcję w reżyserii mistrza kina akcji Johna Woo, twórcy takich hitów jak „Mission Impossible II" i „Bez twarzy". „Trzy królestwa" to imponujące sceny batalistyczne na miarę „Troi" i „Władcy pierścieni: Dwie wieże" i najdroższa produkcja w historii azjatyckiej kinematografii. Johnowi Woo udało się zekranizować jedną z najsłynniejszych powieści literatury chińskiej (angielski tytuł „Romance of the Three Kingdoms"), cieszącą się niezwykłą popularnością w całej Azji. Na jej podstawie stworzono dziesiątki gier komputerowych i komiksów. Akcja filmu rozgrywa się w Chinach pod koniec panowania potężnej dynastii Han. Chiny rozpadają się na trzy królestwa, a po wielu latach walk, łączą się znowu pod rządami dynastii Jin. Opowieść skupia się na losach Cao Cao, władcy z północy, który na czele swojej milionowej armii wyrusza przeciwko Liu Beiowi i Sun Quanowi z południa. Losy Cao Cao rozstrzyga wielka bitwa o Czerwony Klif.
       Do 13 sierpnia można oglądać film „Horsemen – Jeźdźcy Apokalipsy", w którym reżyser zaprasza nas do miejsca, gdzie pozorna normalność zderza się z kompletnym szaleństwem, kiedy współczesny gliniarz obsesyjnie usiłuje rozwiązać zagadkę brutalnych i dziwacznych zabójstw inspirowanych biblijną przepowiednią o Czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Morderstwa absorbują go do tego stopnia, że zaniedbuje rolę ojca, przez co jego dwaj synowie także stają się swego rodzaju ofiarami.
       Natomiast na spotkaniu DKF-u (6 sierpnia o godz. 19) będzie można zobaczyć „Lwicę". Akcja filmu rozgrywa się w więzieniu. Dwudziestoparoletnia Julia, pod zarzutem zamordowania swojego kochanka, trafia do więzienia dla kobiet. Dziewczyna jest w ciąży, więc oddział, w którym zostaje umieszczona pełen jest innych więźniarek, które wychowują tutaj dzieci. Miejsce to rządzi się zupełnie
       innymi prawami niż reszta więziennych oddziałów i wydaje się, że jest wybawieniem dla Julii, która, choć można się tylko tego domyślać, zdaje się celować w pakowaniu się w przeróżne kłopoty...
       Film o ikonie mody - „Coco Chanel" wejdzie na ekran kina Światowid Kameralne w najbliższy piątek, 7 sierpnia. To fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej „diablicy o ludzkich pragnieniach". To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie - Chanel Nr 5. W roli głównej zobaczymy Audrey Tautou.
      
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama