UWAGA!

Sputnik - mistrzowskie kino rosyjskie

materiały prasowe dystrybutora filmu
materiały prasowe dystrybutora filmu

Trzeci dzień Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik z Aleksiejem Bałabanowem, reżyserem zaliczanym do wąskiego grona najwybitniejszych współczesnych reżyserów filmowych w Rosji. Film „Rzeka” będzie można zobaczyć w kinie „Światowid” w poniedziałek, 17 grudnia.

Akcja filmu toczy się w końcu XIX w. pośród malutkiej kolonii trędowatych w jakuckiej tajdze. Młoda, zdrowa dziewczyna, która trafia tu przypadkowo, zakochuje się w jednym z chorych — młodym chłopaku, z którym zachodzi w ciążę. Niespodziewanie z „kontynentu” przyjeżdża do niego żona. W tym miłosnym trójkącie dojrzewać będzie tragedia.
       Film Aleksandra Bałabanowa, według opowieści polskiego pisarza Wacława Sieroszewskiego, był już w połowie nakręcony, jednak po katastrofie lotniczej, w której zginęła aktorka odgrywająca główną rolę, Tujara Swinobojewa, produkcja filmu została wstrzymana. Rok później reżyser zmontował zrobiony materiał i sam skomentował brakujące fragmenty.
       Reżyser: Aleksiej Bałabanow
       Rok produkcji: 2002
       Czas trwania: 50 minut
      
       „Rzeka”17 grudnia w poniedziałek, o godz. 18 w kinie „Światowid”. Centy biletów: pojedynczy film: 14 zł, karnet na wszystkie filmy 49 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...