UWAGA!

TarantiNOC, czyli pierwszy ENEMEF 2013

2013-01-14
Aktualizowany 2013-01-18 14:28
 
Elbląg, TarantiNOC, czyli pierwszy ENEMEF 2013

W piątek 18 stycznia odbędzie się pierwszy ENEMEF 2013 roku – TarantiNOC z najlepszymi filmami Quentina Tarantino oraz premierowym pokazem filmu „Django”. Zaplanowano również konkurs wiedzy o twórczości reżysera.

ENEMEF: Tarantinoc to propozycja dla tych, którzy chcą spędzić noc z jednym z najważniejszych, najchętniej oglądanych i najczęściej dyskutowanych reżyserów naszych czasów, laureata wszelkich możliwych nagród od Oscarów i Złotych Globów po Złotą Palmę w Cannes - Quentinem Tarantino. Debiutował on filmem „Wściekłe psy" i od razu został okrzyknięty przez krytyków narodzinami prawdziwego talentu. Kolejny film „Pulp Fiction" przypieczętował jego opinię reżyserskiego geniuszu. Uczestnicy ENEMEFU: TarantiNOC przekonają się, czy „Django” dorównuje poziomem wcześniejszym dziełom Quentina.
      
       Tej nocy oprócz premierowego pokazu najnowszego filmu Tarantino „Django" zaprezentowane zostaną trzy pełne kultowych tekstów filmy, które na zawsze zmieniły oblicze kina: legendarne „Pulp Fiction" oraz dwie części przełomowego „Kill Billa". Kolejność emisji filmów ustala publiczność poprzez głosowanie na stronie ENEMEFów: www.enemef.pl. Głosowanie kończy się dzień przed imprezą o godzinie 20.
       Na wszystkich uczestników ENEMEFu w Multikinie czeka Wielka Dolewka napoju. Do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju.
      
       ENEMEF: TarantiNOC odbędzie się w piątek, 18 stycznia. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.multikino.pl i www.enemef.pl.
      
       Informacje o filmach:
       Django
       Django Unchained, USA 2012, 165'
       reżyseria i scenariusz: Quentin Tarantino
       obsada: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio
       Najnowszy film Quentina Tarantino to najbardziej wyczekiwana premiera ostatnich lat.
       Tytułowym bohaterem filmu jest Django - wyzwolony niewolnik, który pod opieką niemieckiego dentysty Schultza uczy się fachu, łapiąc łotrów. We dwóch wyprawią się po żonę wyzwoleńca, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie.
       Django to kolejny film, w którym Tarantino bawi się konwencją, tym razem, realizując całą produkcję w stylistyce swojego ulubionego gatunku, czyli spaghetti westernu.
      
       Pulp Fiction
       USA 1994, 154'
       reżyseria: Quentin Tarantino
       scenariusz: Roger Avary, Quentin Tarantino
       obsada: Uma Thurman, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, John Travolta
       muzyka: Rolf Johnson
       Film kultowy i przełomowy, klasyka kina. Quentin Tarantino stworzył go wbrew wszelkim kanonom i schematom. To fascynująca mieszanka kina gangsterskiego
       i czarnej komedii.
       Zbiór misternie powiązanych ze sobą opowiadań o kilku gangsterach: przyjaźń, miłość, zdrada, honor, śmierć, romans, narkotyki, religia i tajemnicza teczka...
       Ciekawostka: początkowo Uma Thurman zrezygnowała z roli Mii Wallace. Podobno Tarantino był tak zdesperowany, że aby ją przekonać do zagrania w filmie, przeczytał jej cały scenariusz przez telefon.
      
       Kill Bill
       Kill Bill: Vol. 1, USA 2003, 110'
       reżyseria i scenariusz: Quentin Tarantino
       obsada: Uma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah, Lucy Liu, Samuel L. Jackson
       muzyka: RZA
       W filmie uwypuklona jest charakterystyczna dla Quentina Tarantino forma, wynikająca z niezwykłego połączenia spaghetti westernu, chińskich sztuk walki, japońskiego samuraja oraz anime.
       Panna Młoda, płatna zabójczyni, postanawia wycofać się z branży. W czasie własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa - szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ran dziewczyna na pięć lat zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na tych, którzy z zimną krwią chcieli zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po kolei eliminuje członków swojego byłego gangu, Billa, pozostawiając sobie "na deser". Wszystko się skomplikuje, gdy dowie się, że jej dziecko żyje...
       "Kill Bill" to jeden z tych filmów, który mimo swojej prostoty fabularnej daje się odczytać na wiele sposobów. Jedni dostrzegą w nim tylko przemoc, inni perfekcyjną mieszankę popkulturowych motywów i symboli, jeszcze inni odczytają go, jako próbę przeniesienia komiksu oraz anime na grunt filmu aktorskiego.
      
       Kill Bill 2
       Kill Bill : Vol. 2, USA 2004, 136'
       reżyseria i scenariusz: Quentin Tarantino
       obsada: Uma Thurman, David Carradine, Daryl Hannah, Lucy Liu, Samuel L. Jackson
       muzyka: RZA
       Film jest dokończeniem "Kill Bill", ale także dziełem, które można oceniać osobno, w oderwaniu od części pierwszej. Płatna zabójczyni kontynuuje swoją zemstę, wyeliminowała już dwie osoby: O-Ren Ishii i Vernita Green. A to dopiero początek... Jej celem jest odzyskanie córki i zabicie Billa. Czy stać ją na to, aby zabić człowieka, którego kochała? Czy potrafi zabić ojca swojego dziecka?
       "Kill Bill 2" to niezwykłe niuanse, a także typowe dla Tarantino smaczki, których nie należy jednak traktować dosłownie, ale poddać niepowtarzalnemu klimatowi filmu, który fascynuje, uwodzi i zniewala tak, jak postać Czarnej Mamby.
      
       Podczas maratonu będzie przeprowadzony konkurs „Wiedza o twórczości Quentina Tarantino”. Wygrywa osoba, która odpowie na najwięcej pytań.
      
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama