UWAGA!

Top Doc Film: Film i teatr

Elbląg, Top Doc Film: Film i teatr

Kino „Światowid” zaprasza na pierwsze w 2013 roku spotkanie z polskim filmem dokumentalnym. W poniedziałek, 7 stycznia o godzinie 19.00 będzie można obejrzeć cykl filmów, których tematem przewodnim są dwie dziedziny sztuki: film i teatr.

Podczas szóstej odsłony cyklu zobaczymy tradycyjnie wycinek Polskiej Kroniki Filmowej oraz dwa znakomite dokumenty. Pierwszy z nich Komeda. Muzyczne ścieżki życia, to wzruszająca opowieść o życiu wybitnego polskiego pianisty, kompozytora, twórcy znanych w świecie standardów jazzowych, lekarza – Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego. Drugi natomiast Jerzy Grzegorzewski. Skrywana obecność, prezentuje sylwetkę znakomitego reżysera i scenografa Jerzego Grzegorzewskiego.
      
       Komeda. Muzyczne ścieżki życia
       Reżyseria: Claudia Buthenhoff-Duffy

       Filmowy esej na temat muzyki i jej odniesień do życia artysty, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, lekarza, pianisty jazzowego i kompozytora muzyki filmowej, twórcy znanych w świecie standardów jazzowych, autora muzyki do "Noża w wodzie", "Matni" i "Dziecka Rosemary" Polańskiego. Komeda był symbolem opozycji artystycznej w komunistycznej Polsce. Zmarł w Warszawie w 1969 roku w wieku 38 lat po tragicznym wypadku w Los Angeles.
      
       Jerzy Grzegorzewski. Skrywana obecność
       Reżyseria: Jerzy Kalina

       Film o Jerzym Grzegorzewski, to właściwie spotkanie dwóch indywidualności, dwóch wybitnych artystów. Nie ma tu wyliczanki dokonań - rejestru spektakli zrealizowanych przez bohatera. Kalina stworzył film, swoiste uniwersum czy czasoprzestrzeń Grzegorzewskiego. Są tu przedmioty, z reguły mobilne, i postacie w związkach z nimi; "uwikłane" w nie i współdziałające z nimi. W tym uniwersum uobecniają się przyjaciele, znajomi i współpracownicy bohatera. On sam po raz pierwszy tak intymnie "otwiera się". Ale nie opowiada o swoich spektaklach, raczej o tym, co było ich inspiracją, co towarzyszyło ich powstawaniu.
      
      
„TOP DOC FILM: Film i teatr” w poniedziałek, 7 stycznia o godz. 19.00 w kinie „Światowid”. Cena biletu: 10 zł.
       Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie:
http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama