UWAGA!

Top Doc Film: Strażnicy wolności

Top Doc Film: Strażnicy wolności
fot. nadesłana

W poniedziałek, 21 stycznia, kino „Światowid” zaprasza na kolejne spotkanie z polskim filmem dokumentalnym w ramach cyklu TOP DOC FILM. Będzie można zobaczyć dwa doskonałe dokumenty o Jerzym Giedroyciu i Józefie Tischnerze.

Podczas dziewiątej odsłony cyklu, tym razem pod tytułem „Strażnicy wolności”, zobaczymy tradycyjnie wycinek Polskiej Kroniki Filmowej oraz dwa filmy dokumentalne. Autorem zarówno „Ostatniej rozmowy”, jak i „Tak się toczy moja myśl” jest Ignacy Szczepański, reżyser, scenarzysta i producent filmowy.
       Bohaterem pierwszego z nich jest Jerzy Giedroyc, wybitny polityk i publicysta emigracyjny, założyciel i wieloletni redaktor paryskiej "Kultury". Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w 2000 roku w Maisons Laffitte w Paryżu na kilka tygodni przed jego śmiercią. Prezentowane nagranie jest ostatnią tego typu wypowiedzią Jerzego Giedroycia.
       Drugi film przedstawia życie i przesłanie filozoficzne Józefa Tischnera – człowieka, który zwykł mawiać, że „wiara w wolność sprowadza na ziemię wolność, a wiara w fatum sprowadza na ziemię fatum".
      
       „TOP DOC FILM: Strażnicy wolności” w poniedziałek, 21 stycznia o godz. 19 w kinie „Światowid”. Cena biletu: 10 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie.
      
       Seanse dodatkowe w ramach projektu Kino dla dorosłych.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)