UWAGA!

Trzeba przejść i przez ogień

 Trzeba przejść i przez ogień

Głośny pełnometrażowy debiut Gleba Panfiłowa z rewelacyjną Inną Czurikową w swojej pierwszej wielkiej roli. Ostatniego dnia Replik Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik „Trzeba przejść i przez ogień”, którego akcja toczy się w okresie wojny domowej, tuż po rewolucji październikowej.

Główna bohaterka – Tatiana Tokina jest sanitariuszką w pociągu, który podąża za frontem. Mimo, że na co dzień styka się z okrucieństwem wojny, nie wpływa to na jej niezwykłą wrażliwość. Dziewczyna wyraża się za pomocą swoich rysunków, niezwykłych w swej prostocie i naiwności. Nawet w obliczu śmierci, nie przestaje snuć marzeń i planów na przyszłość.
       Wiara w człowieka i głęboki humanizm tej historii został doceniony przez jury festiwalu w Locarno, które przyznało filmowi w 1969 r. główną nagrodę.
       Reżyser: Gleb Panfiłow
       Rok produkcji: 1967
       Czas trwania: 95 minut
      
       „Trzeba przejść i przez ogień” 21 grudnia w piątek, o godz. 18 w kinie „Światowid”. Cena biletu: 14 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wiara w człowieka ? W rosji jednostka się nie liczy ! Przestańcie promować komunizm. Pozbawić Jaruzela obywatelstwa i wysłać go za wschodnią. Niech się nim zaopiekują jego dawni towarzysze (broni).