UWAGA!

U Pana Boga za miedzą dla seniorów i rodziców z dziećmi

 Elbląg, kadr z filmu
kadr z filmu

Najnowszą polską komedię można obejrzeć w Multikinie na kilka sposobów: w stałym repertuarze, w ramach projektu Multibabykino (środa, 1 lipca) oraz w Klubie Filmowego Seniora (czwartek, 2 lipca).

Multibabykino
       Sieć kin Multikino organizuje specjalnie przygotowane seanse dla młodych rodziców z dziećmi. Multibabykino to jedyna w Polsce taka oferta dla rodziców przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
       W każdą środę o godzinie 12 w sieci Multikino spotykają się młodzi rodzice ze swoimi pociechami. Na potrzeby najmłodszych widzów kino przygotowuje specjalne warunki na sali kinowej, gdzie prezentowane są filmy dla Rodziców z bieżącego repertuaru. Seanse Multibabykino adresowane są do rodziców z dziećmi od pierwszego miesiąca życia do 3 lat.
       Multikino celem zapewnienia komfortu najmłodszym dzieciom przygotowało wyjątkowe warunki, w których maleństwa będą czuły się dobrze, a rodzice z przyjemnością obejrzą film. Sale, na których odbywają się seanse Multibabykino mają podwyższoną temperaturę, lekko przyciemnione światła i ściszony dźwięk. Sala jest klimatyzowana, więc kiedy doskwierają upały, sala kinowa jest dla nie jednej mamy i maluszka najprzyjemniejszym miejscem.
       Warunki są bardzo sprzyjające dla maluchów, które chętnie śpią podczas seansów. Co ważne, maluszki, na czas wyjścia rodziców do kina nie muszą być odstawione od piersi mamy. Podczas Multibabykino tworzy się bowiem mała społeczność, która doskonale rozumie potrzeby małego człowieka.
       Dzieci, dla których godzina 12 nie jestem porą popołudniowej drzemki, bardzo chętnie oddają się zabawą na specjalnie przygotowanych mini placach zabaw. Miejsca na zabawę jest wystarczająco dużo, szczególnie pod ekranem kinowym. Zestawy zabawek zadowolą gusta niejednego malucha. Kina zaopatrzone są w maty edukacyjne, zabawki gimnastyczne, książeczki, pluszaki i klocki. Niejedno dziecko uczy się również stawiana pierwszych kroków właśnie na sali kinowej, gdzie podłoga wyłożona jest mięciutką wykładziną. Co śmielsi uczą się również chodzenia po schodach lub biegania za rówieśnikami.
       Kino, oprócz specjalnych warunków na potrzeby dzieci, pomyślało również o wygodzie rodziców. W salach kinowych, gdzie odbywają się seanse Multibabykino rozłożone są przewijaki, pieluszki oraz chusteczki nawilżające marki Pampers. Prócz tego rodzic może zostawić wózek w strzeżonych pomieszczeniach kinowych. W zamian otrzyma zaś bezpłatnie fotelik samochodowy (nosidełko), w którym podczas seansu filmowego, dziecko będzie mogło odpoczywać.
       Cena biletu na Multibabykino to 15 zł (cena obejmuje dwa miejsca siedzące: jedno dla rodzica i drugie dla dziecka).
      
       Filmowy Klub Seniora
       W pierwszy czwartek każdego miesiąca, o godz. 14, cena biletu 12 zł, zróżnicowany repertuar filmowy o wysokim poziomie artystycznym - to główne cechy nowego projektu realizowanego w Multikinie. Głównym celem, dla którego Multikino zdecydowało się na stworzenie Klubu Filmowego Seniora jest promowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz umożliwienie Seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny.
       Klub Filmowy Seniora to przede wszystkim dobre kino, ale również możliwość spotkania się z osobami z takimi samymi radościami, spostrzeżeniami i doświadczeniem życiowym.
       Dla niejednego seniora, dodatkową wartością tych spotkań będzie zapewne również to, że seanse filmowe nie będą zakłócane hałaśliwym zachowaniem młodzieży. Ponadto seniorzy otoczeni będą opieką ze strony pracowników kin. Zgodnie z sugestiami stworzone będą na salach warunki zadowalające seniorów, np.: lekko przygaszone światła, w razie konieczności podgłośnienie dźwięku.
       Wstęp na seanse mają osoby powyżej 55 roku życia oraz osoby posiadające legitymacje inwalidzką.
      
       O filmie:
       Trzeci film, po „U Pana Boga za piecem" i „U Pana Boga w ogródku", którego bohaterami są mieszkańcy podlaskiej miejscowości Królowy Most. Tym razem ich spokój burzy przybycie atrakcyjnej, dojrzałej i samotnej instruktorki, której zadaniem jest przeszkolenie miejscowych policjantów w obsłudze komputera. Do Królowego Mostu przyjeżdża także, po latach spędzonych w Ameryce, Staś Niemotko. Tymczasem burmistrz, komendant i ksiądz żyją wyborami na stanowisko tego pierwszego, którego fotel zabiega również inny kandydat, miejscowy przedsiębiorca, prawdziwy człowiek sukcesu.
      
       Scenariusz i reżyseria Jacek Bromski. Obsada: Agnieszka Kotlarska, Grzegorz Heromiński, Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Mieczysław Fiodorow. Polska, 2009.
      
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama