UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Światowidzie najnowszy film elblążanina Sławomira W. Malinowskiego

Egipscy robotnicy w tumanach pyłu usuwają skalny rumosz i trap z półki skalnej,
Egipscy robotnicy w tumanach pyłu usuwają skalny rumosz i trap z półki skalnej, fot. Sławomir W. Malinowski

We wtorek, 19 stycznia o godz. 18 w kinie Światowid będzie można obejrzeć najnowszy dokument autorstwa elblążanina Sławomira W. Malinowskiego – „Zaginiony faraon”, o poszukiwaniu grobowca faraona Amenhotepa I. Autor filmu weźmie udział prapremierze. Wstęp wolny.

„Zaginiony faraon” to historia Misji Skalnej prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego poszukującej w Deir el-Bahari na półce skalnej zawieszonej 100 metrów nad świątynią królowej Hatszepsut grobowca faraona Amenhotepa I. Niezwykle trudne warunki w jakich przyszło pracować polskim archeologom, przeciwieństwa losu i zwykła ludzka zawiść uczyniły całe przedsięwzięcie niezwykle trudnym i wyjątkowym. Podczas kilkunastu lat badań Polacy odkryli na terenie swojej koncesji liczne ślady świadomej działalności człowieka: dreny do odprowadzania wody deszczowej, sztuczną skałę, złodziejski wkop, podpisy wysokiego urzędnika faraona Butehamona, obsadkę królewskiego sztyletu.
       „Zaginiony faraon” to film autorski Sławomira W. Malinowskiego ukazujący nie tylko pracę polskich archeologów prowadzących badania w najtrudniejszych warunkach ze wszystkich misji archeologicznych na świecie ale i tajemnicę Gurny - wioski złodziei grobowców oraz urok tebańskiego gebla.
       W prapremierze udział weźmie Sławomir W. Malinowski – reżyser, autor scenariusza i zdjęć do filmu oraz Waldemar Kubiczek, odpowiedzialny za konstrukcję i montaż na geblu zsypu.
       - To kolejny film autorstwa Sławomira W. Malinowskiego, który swoją premierę ma w naszym kinie – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. - Cieszymy się, że elblążanin, właśnie tu, w naszym mieście, pokazuje swoje filmy po raz pierwszy.
      
       Produkcja: Leader Film 2015
       Scenariusz i reżyseria: Sławomir W. Malinowski
       Zdjęcia: Sławomir W. Malinowski
       Montaż: Sławomir W. Malinowski
       Czas emisji: 49 min. 55 sek.
      
       Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godz. 18 w dużej sali kina Światowid. Wstęp wolny.
      

      
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)