UWAGA!

W Światowidzie „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”

 materiały prasowe dystrybutora
materiały prasowe dystrybutora

Historia staruszka, który w samych kapciach ucieka z domu opieki w setne urodziny, wierząc, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Film „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” w Kinie Światowid od najbliższego piątku, 27 czerwca.

Zdawać by się mogło, że pełne ekscytujących przygód życie Allan Karlssona dobiegnie końca w domu spokojnej starości. Nic bardziej mylnego, bo bohater, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel przygotuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, Allan wyskakuje przez okno i ucieka z ośrodka, inicjując tym samym serię przezabawnych i zaskakujących zdarzeń. Walizka pełna pieniędzy, banda motocyklistów, słoń-cyrkowiec, angielski gangster-choleryk, najbardziej flegmatyczny policjant świata – dla przeciętniaka każdy z elementów osobliwej układanki stałby się przygodą życia. Ale nie dla Allana, który nie tylko był naocznym świadkiem, ale również odegrał kluczową rolę w najważniejszych wydarzeniach XX wieku. Podróżując po całym świecie i wykonując tajne misje, zawarł, między innymi, znajomość z generałem Franco, Stalinem, prezydentami USA Trumanem i Reaganem, Michaiłem Gorbaczowem oraz niezbyt lotnym bratem-bliźniakiem Alfreda Einsteina.
       „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" to adaptacja popularnej powieści Jonasa Jonassona.
      
       „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" to zabawna i błyskotliwie zrealizowana pochwała wpływającego na życie ślepego przypadku. Jego bohater na zawsze zapamiętał ostatnie słowa matki: „Twój ojciec myślał za dużo. Nie myśl, tylko działaj. Realne jest tylko to, co tu i teraz. Skup się na tym". A jednocześnie film jest udaną mozaiką gatunkową: od politycznej satyry przez kino drogi po czarną komedię. Marek Sadowski, Rzeczpospolita
      
       Film „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął” w Kinie Światowid od 27 czerwca do 10 lipca. Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy. W poniedziałki bilety na wszystkie seanse tylko po 11 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line.
       Reżyseria: Felix Herngren
       Scenariusz: Felix Herngren, Hans Ingemansson
       Obsada: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, David Wiberg, Mia Skäringer
       Produkcja: Szwecja 2014
       Czas: 114 min
       Opis: dystrybutor filmu
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...