UWAGA!

Weekend z Grechutą

Elbląg, scena ze spektaklu
scena ze spektaklu (fot. arch. teatru)

Spektakl „A-na-was spłyną obłoki”, na który składają się piosenki Marka Grechuty to propozycja elbląskiego teatru na nadchodzący weekend.

Marek Grechuta był jednym z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. Pisał teksty piosenek, komponował muzykę, śpiewał… Laureat wielu festiwali i przeglądów piosenek. Bardzo popularny i ceniony przez słuchaczy w każdym pokoleniu. Grechuta to jeden z niewielu wykonawców, który potrafił zaśpiewać poezję tak, żeby słuchały go tłumy... I taki jest spektakl przygotowany przez Andrzeja Ozgę, do słuchania i oglądania dla wszystkich. To spektakl nasycony muzyką, plastyką ruchu i działaniami teatralnymi. Nowe aranżacje, wspaniała aktorska interpretacja, wysublimowana scenografia w trzech kolorach, ciekawa choreografia, gra świateł, niesamowity klimat i elbląscy aktorzy: Marta Masłowska, Beata Przewłocka, Leszek Andrzej Czerwiński, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik.
       Spektakl będzie można obejrzeć w piątek (25 stycznia) o godz. 18, w sobotę (26 stycznia) o godz. 16 i w niedzielę (27 stycznia) o godz. 16 na Małej Scenie. Cena biletu: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy).
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Pieśni mistrza Grechuty zdecydownie przerastają możliwości / wokalne i intelektualne/ tutejszych Aktorów. Dlatego efekt wykonawczy będzie zawsze Komiczny - to słychać i widać.
  • To proszę jechać na spektakl do "wielkiego" miasta i nie narzekać. Nie mam ochoty czytac beznadziejnych wpisów, jakie to wszystko jest komiczne.
Reklama