UWAGA!

Wenecja na dużym ekranie

 Elbląg, Wenecja na dużym ekranie

Kino Światowid powraca z kolejnym zestawem filmowej podróży po sztuce. W tym roku na ekranie pojawi się „Wenecja: awangarda bez granic” z cyklu Art Beats. Seanse odbędą się 13 października o godz. 12 i 18.

Kinowa publiczność będzie miała szansę celebrować narodziny Wenecji. Istnieje od 1600 lat, a wciąż pozostaje wyjątkowa. Nierozerwalnie łączy się z historią, która rozegra się przed oczami widza w postaci malarstwa, rzeźb i architektury. M.in. Canale Grande, niesamowite wille na wyspie Lido, barwne refleksy wody na płótnach Turnera i pejzaże Canaletta nawet jeśli nie widziane na żywo, pozostaną w pamięci na długo.

Wśród prezentowanych artystów pojawi się Carlo Cecchi, mistrz włoskiego teatru, który pracował z wielkimi intelektualistami i twórcami kultury XX wieku. Wenecję chłonie również Hania Ran. Ceniona polska pianistka i kompozytorka współczesnej muzyki poważnej, w muzeach i wąskich uliczkach szuka inspiracji, by skomponować ścieżkę dźwiękową do tegoż filmu. Dwa spojrzenia rożnych pokoleń łączy w jedną opowieść narratorka, Lella Costa. Głos włoskiej aktorki przypomina: Wenecja zawsze była kobietą.

Wystawa na ekranie to wyjątkowa okazja dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o sztuce włoskiej i nie tylko. To również możliwość głębszego poznania najpiękniejszego miasta na wodzie.

Więcej informacji na stronie.

Kino Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama