UWAGA!

Wieczór z elbląskim reżyserem

Elbląg, Krzysztof Jankowski.
Krzysztof Jankowski.

W czwartek 22 lutego o godz. 19, podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka, zaprezentowane zostaną krótkometrażowe filmy młodego reżysera, przedstawiciela rocznika 79, elblążanina Krzysztofa Jankowskiego. Widzowie obejrzą obrazy: „Tor”, „Dwóch ludzi z kasą” i „Róża”. Po projekcji - dyskusja z twórcą.

- Kino ma ogromną siłę oddziaływania - stwierdza Krzysztof Jankowski. - Dzięki ruchomym obrazkom możesz precyzyjnie uderzyć w odpowiednie tony, wywołując zamierzoną reakcję.
     Według młodego reżysera, który dyplom zdobył w Akademii Filmu i Telewizji, wcześniej studiował prawo Uniwersytecie Warszawskim, w takiej pracy - oprócz wizji, pasji i warsztatu - liczy się odpowiedzialność. Ważna jest ciekawość świata i wrażliwość na rzeczy, które w pośpiechu często przemijają bezpowrotnie.
     - Aby nadążyć za zmieniającą się rzeczywistością, musisz być gotowym uczyć się całe życie - dodaje Krzysztof Jankowski.
     Jego film dyplomowy „Dwóch ludzi z kasą” został bardzo dobrze przyjęty zarówno w szkole (dyplom z wyróżnieniem), jak i przez publiczność kilkunastu festiwali niezależnych. Jest dostępny w serwisie filmowym kina niezależnego na stronie www.onet.pl. Film dostał wyróżnienie za szczególne walory scenariuszowe na festiwalu filmów niezależnych w Łodzi, był też pokazywany na XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (poza konkursem). Inne filmy Jankowskiego emitowane były na antenie TVP Kultura, a także kanału Kinopolska.
     Krzysztof Jankowski działa na polu kina niezależnego, współtworząc niezależną grupę filmową „Ex Nihil Studio” (www.exnihil.org), w której znaleźli się uczniowie AFiT-u.
     Obecnie realizuje zdjęcia do dokumentu o roboczym tytule „Próba generalna”, opowiadającym o parze aktorów (Pawle Ciołkoszu i Agacie Wątróbskiej) z dyplomowego roku Akademii Teatralnej w Warszawie. Ich zakończenie planowane jest na marzec. W najbliższym czasie planuje także stworzenie filmu fabularnego.
     
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kina i teatr

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama